Tiek ieteikts apstiprināt pret Covid-19 vakcīnu "Pfizer"/"BioNTech" lietošanu pusaudžiem

Vakcīna. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

​Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) piektdien ieteikusi apstiprināt "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 lietošanu bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem, informē Zāļu valsts aģentūrā.

Šī vakcīna jau līdz šim ir bijusi apstiprināta lietošanai pieaugušajiem no 16 gadu vecuma. EZA Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir veikusi paātrinātu datu vērtēšanu, ko iesniedzis uzņēmums, kas reģistrējis ražotāja "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu "Comirnaty". Komiteja izvērtēja datus par pusaudžiem no 12 gadu vecuma, kuri ir iegūti no liela mēroga klīniskā pētījuma, un tā rezultātā šodien pieņēma lēmumu ieteikt indikācijas paplašināšanu.

Šobrīd CHMP atzinums tiks nosūtīts Eiropas Komisijai, kas tuvākajā laikā pieņems juridiski saistošu gala lēmuma, kurš būs piemērojams visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs.

Vakcīna satur molekulu (ziņnesi RNS jeb mRNS) ar instrukciju olbaltumvielu (S proteīna) ražošanai. Šis proteīns ir koronavīrusa (SARS-CoV-2) sastāvdaļa. Vakcīna "Comirnaty" darbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret šo koronavīrusu, kas izraisa slimību Covid-19.

Vakcīna "Comirnaty" ES tika reģistrēta 2020.gada decembrī.

Veselības ministrija ir informējusi, ka 12 līdz 15 gadus vecu bērnu vakcināciju Latvija plāno sākt no šī gada 1.jūnija.