No šodienas sabiedrisko ēdināšanu ārtelpās varēs organizēt līdz pusnaktij

Foto: Vecrīgā atgriežas vasaras terases

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

No šodienas sabiedrisko ēdināšanu ārtelpās atbilstoši epidemioloģiskās drošības nosacījumiem varēs organizēt līdz pusnaktij jeb plkst.24.

Iepriekš sabiedriskā ēdināšana ārtelpās bija atļauta līdz plkst.21.

Sabiedrisko ēdināšanas vietu darba laika pagarināšanu līdz pusnaktij Saeima ceturtdien noteica Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem sabiedriskajā ēdināšanā ārtelpās pie viena galdiņa drīkst atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas, neskaitot nepilngadīgus bērnus (taču ne vairāk kā desmit personas kopā), ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām.

Šajās vietās ir jānodrošina vismaz divu metru attālums starp pie dažādiem galdiņiem sēdošajām personām, ja starp galdiņiem nav izveidota norobežojoša siena.

Uzturoties sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietā, darbiniekiem un apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegi, izņemot laiku, kad apmeklētāji sēž pie galda.

Priekšlikumu par sabiedriskās ēdināšanas ārtelpās darba laika pagarināšanu līdz plkst.24 iesniedza partijas "Likums un kārtība" Saeimas deputātes Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova un Karina Sprūde. Atbalstu Saeimas debatēs šim rosinājumam izteica arī Jaunās konservatīvās partijas deputāti.