Zināms, kurā pašvaldībā vēlēs Rīgas mērs Staķis

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Izrādās, ka Rīgas mēram sirdī nav tikai Rīga - mēra padomnieks Aleksis Zoldners informē, ka Mārtiņš Staķis (PP) pašvaldību vēlēšanās balsos Tukumā.

Ņemot vērā, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanas Rīgā nenotiek, Staķis īstenos savas demokrātiskās tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās Tukuma novadā, kur viņam pieder īpašums.

Staķis piedalīsies vēlēšanās, jo viņam rūpot, kas notiks gan ar viņa īpašumu, gan kopumā ar Tukuma novadu, kurā esot nepieciešama mūsdienīga un iekļaujoša pārvaldība.

Staķis ir deklarējis dzīvesvietu Rīgā un maksā nodokļus Rīgā, vienlaikus viņam pieder nekustamais īpašums Tukuma novadā.

Kā liecina Staķa amatpersonas deklarācija, viņam kopīpašumā pieder zeme Tukuma novada Tumes pagastā.

LETA jau ziņoja, ka šajās pašvaldību vēlēšanās ir radīta leģitīma iespēja cilvēkiem, kuri balsojuši Rīgā, nobalsot vēl kādā pašvaldībā. 2020.gadā notika Rīgas domes vēlēšanas, savukārt šonedēļ notiks vēlēšanas pārējās Latvijas pašvaldībās, izņemot Varakļānu un Rēzeknes novadu.

Saskaņā ar Pašvaldības domes vēlēšanu likumu, tiesības vēlēt ir personai, kura vēlēšanu dienā sasniegusi 18 gadu vecumu, tai vismaz 90 dienas pirms vēlēšanām ir reģistrēta dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā, vai šai personai minētajā pašvaldībā ir reģistrēts nekustamais īpašums.