P, 26.09.2022.

Muita, veicot kontroli, konstatē vairāk nekā 120 000 kontrabandas cigarešu

LETA
Muita, veicot kontroli, konstatē vairāk nekā 120 000 kontrabandas cigarešu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs foto.
Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs foto. Foto: Valsts robežsardze/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu un automobiļu kontroli, novērsa 120 300 cigarešu jeb 6015 paciņu kontrabandu, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji.

Cigaretes bija noslēptas vagonos starp kokskaidu granulām un kokmateriāliem, kā arī kravas transportlīdzekļa piekabes rāmja konstrukcijā.

Sestdien, 5.jūnijā, veicot no Baltkrievijas Latvijā iebraukuša kravas vilciena skenēšanas attēlu analīzi, Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar kokskaidu granulām. Vagons tika novirzīts uz Daugavpils preču stacijas MKP, kur tika veikta padziļinātā muitas kontrole. Tās laikā muitas amatpersonas slēgtā tipa vagonā konstatēja kontrabandas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemti 40 000 cigarešu "Premjer" jeb 2000 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt 28.maijā Daugavpils preču stacijā, veicot kravas vilciena kontroli, muitas amatpersonas atklāja kontrabandas cigaretes vagonā ar kokmateriālu kravu. Iepakojumi ar cigaretēm bija paslēpti starp dēļiem. Vagonā atradās 53 400 cigaretes "NZ" jeb 2670 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

2021.gada 26.maijā Grebņevas MKP muitas amatpersonām, pārbaudot no Krievijas iebraukušu kravas automobili, radās aizdomas par nedeklarētu akcīzes preču pārvietošanu. Slēptuves transportlīdzekļa piekabes rāmja konstrukcijā palīdzēja atklāt darba suns. Padziļinātās kontroles rezultātā tika izņemtas 26 900 cigaretes "Premjer", "NZ" un "Winston" ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu