VIDEO ⟩ Finansējums e-dziesmusvētkiem, Rīgas cirkam un cīņa ar Covid-19. Par ko šodien sprieda valdība?

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Zane Bitere/LETA

Šodien Ministru kabinets sanāca uz otro klātienes sēdi, kurā tostarp plānots spriest par epidemioloģisko situāciju. Pēc sēdes plānota preses konference, kuru tiešraidē būs iespējams vērot portālā "Apollo.lv".

Attālinātajā preses konferencē piedalīsies:

  • Ministru prezidents Krišjānis Kariņš;
  • Veselības ministrs Daniels Pavļuts;
  • Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece;
  • Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis;
  • Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Video: Valdības preses konference

Par ko bija paredzēts runāt šodienas valdības sēdē?

Ministru kabinets uz pirmo klātienes sēdi nepilnā sastāvā sanāca pagājušajā nedēļā, 1. jūnijā. Šodien klātienes sēdē varētu piedalīties 13 ministri un tikai viens valdības sēdē piedalītos attālināti.

Valdības sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas (VM) sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Veselības ministrija arī sniegs aktuālo informāciju par vakcināciju pret Covid-19.

Tāpat valdība lems par 4,48 miljonu eiro piešķiršanu Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām piemaksu veikšanai par darbu Covid-19 apstākļos.

Valdība arī lems par 300 000 eiro piešķiršanu Rīgas cirka vēsturiskās ēkas Merķeļa ielā 4 pārbūves īstenošanai, lai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumu ietvaros veiktu investīcijas kultūras infrastruktūrā.

Aktuālākās ziņas