VIDEO ⟩ Kāds iereibis mikroautobusa vadītājs bez tiesībām, bēgot no policijas, ticis pie 1200 eiro soda

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Aizvadītajā sestdienā kāds iereibis mikroautobusa vadītājs bez tiesībām Jēkabpils pusē, bēgot no policijas, ticis pie 1200 eiro soda, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Aizvadītās nedēļas nogalē, 6.jūnijā, policija saņēma informāciju, ka, nenoskaidrota persona, vadot transportlīdzekli "Mercedes-Benz Sprinter", ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus un, iespējams, ir alkohola reibumā.

Norādītajām pazīmēm atbilstoša automašīna tika pamanīta Jēkabpils novada Krustpils pagastā. Kad policijas amatpersonas aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un sāka bēgšanu, kuras laikā tika bojāta dienesta automašīna. Transportlīdzekli izdevās apturēt Jēkabpilī, Rīgas ielā.

Kad likumsargi 1997.gadā dzimušajam vīrietim veica alkohola pārbaudi, viņa izelpā konstatētas 2,9 promiles. Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka autovadītājam nav likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Saistībā ar notikušo ir sākts viens kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Tāpat sākts viens administratīvā pārkāpuma process par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli, respektīvi, par bēgšanu. Par šo pārkāpumu 1997.gadā dzimušajam vīrietim piemērots naudas sods 1200 eiro, kā arī atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Otrs administratīvā pārkāpuma process sākts par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, neievērojot drošu intervālu, un vīrietim piemērots naudas sods 25 eiro.

Policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana ir bīstama ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un pārgalvībai var būt traģiskas sekas.