Ministre: Tik graujoši zems pedagogu vakcinācijas rādītājs rada bažas par atgriešanos klātienes mācībās rudenī

Klases telpa Nīkrāces pamatskolā. Ilustratīvs attēls

FOTO: Oskars Lūsis/TVNET

Jaunā izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) ir nobažījusies par pedagogu lēno vakcinācijas pret Covid-19 tempu.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" viņa atklāja, ka līdz šim vakcīnu pret Covid-19 saņēmusi vien nepilna puse jeb aptuveni 47% skolotāju, kas radot bažas par atgriešanos pie klātienes mācībām rudenī. Pēc ministres domām, tik zems vakcinēto pedagogu īpatsvars, salīdzinot ar vairākām citām nozarēm, ir graujošs rādītājs.

Politiķe mudināja pedagogus, bērnu vecākus un arī pusaudžus izmantot šo vasaru, lai vakcinētos pret Covid-19, jo tad rudenī, atsākoties klātienes mācībām, netiktu apdraudētas to skolasbiedru ģimenes, kuru vecums vēl neļauj saņemt poti.

Vaicāta, kā skolotāji tiks motivēti vakcinēties, Muižniece atbildēja, ka pie šī jautājuma tiek strādāts plašākā mērogā, domājot ne tikai par pedagogu, bet arī pārējo sabiedrības grupu stimulēšanu saņemt poti. "Tās pieredzes ir ārkārtīgi dažādas. Amerikā ir milzīgas loterijas ar naudas balvām, tie var būt arī kaut kādi mazāki stimuli. Es zinu, ka labklājības ministrs attiecībā uz pensionāriem ir paudis šo priekšlikumu par "prēmijām"," sacīja ministre.

Viņa uzsvēra, ka gadījumā, ja pret Covid-19 vakcinēto pedagogu īpatsvars būtiski nepalielināsies, tad "būs ārkārtīgi grūti nodrošināt to, lai klātienes mācību process ir tieši tāds, kāds tas bija pirms Covid-19".

Muižniece informēja, ka par šiem jautājumiem viņai rīt, 11.jūnijā, pkst.16 plānota saruna ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāju Ingu Vanagu, kā arī nākamnedēļ iecerēta tikšanās ar arodbiedrību kopumā. "Es ļoti ceru, ka arodbiedrība nāks talkā, lai skolotāji pēc iespējas vairāk vakcinētos, un es arī sagaidu sadarbību, lai pieņemtu tālākos lēmumus," norādīja politiķe.

Kā ziņots, izglītības un zinātnes ministre, pagājušajā nedēļā stājoties amatā, pauda, ka viena no viņas prioritātēm būs atjaunot klātienes mācības skolēniem jau rudenī. Viņas ieskatā, attālināts darbs nevar aizstāt klātienes mācības, kurā bērni mācās attīstīties un apgūst zināšanas kvalitatīvi.