Pk, 3.02.2023.

Rosina no 15. jūnija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus sniegt iekštelpās

LETA
Rosina no 15. jūnija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus sniegt iekštelpās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kafejnīcas vasaras terase Vecrīgā.
Kafejnīcas vasaras terase Vecrīgā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ekonomikas ministrija (EM) ceturtdien rosinās valdību pieņemt lēmumu, kas ļautu no 15. jūnija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus sniegt arī iekštelpās.

EM izstrādātie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu vietās drīkstēs izsniegt ēdienu līdzņemšanai, kā arī būs atļauts sniegt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus iekštelpās.

Vienlaikus ministrija rosina atļaut sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem apkalpot klientus klātienē, ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības, proti, atļaujot pie viena galdiņa atrasties līdz četrām pilngadīgām personām no divām mājsaimniecībām, neskaitot bērnus. Pie galdiņa nevarēs atrasties vairāk nekā desmit personu.

Tāpat ēdinātājiem iekštelpās būs jānodrošina vismaz divu metru attālums starp pie dažādiem galdiņiem sēdošām personām. Galda piederumus, trauku komplektus un salvetes katram apmeklētājam būs jāizsniedz individuāli, bet pēc katras ēdienreizes galdiņus jādezinficē.

Paredzēts, ka ēdinātājiem būs arī jānodrošina regulāra telpu ventilācija vai dabīga vēdināšana.

Iekštelpās klientiem būs jālieto sejas un deguna aizsegi, izņemot laika posmu, kad personas atrodas pie galdiņa.

EM skaidroja, ka patlaban sabiedriskās ēdināšanas vietās atļauts ēdienu izsniegt līdzņemšanai vai ēst ārā.

Tāpat, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī un ņemot vērā, ka būtiskai daļai sabiedriskās ēdināšanas vietu nav ārā vai to kapacitāte nav pietiekama ekonomiski pamatotai darbības atsākšanai, kā arī, laika apstākļi ne vienmēr paredz komfortablu iespēju atrasties terasē, EM uzskata, ka ir nepieciešams nodrošināt epidemioloģiski drošas, atbildīgas un fizisko un emocionālo veselību veicinošas atpūtas iespējas iekštelpās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu