Pēc Krievijas spiediena UEFA liek Ukrainai izmainīt valstsvienības "EURO 2020" kreklus

Uz Ukrainas izlases formastērpiem atainota valsts teritorijas kontūra, iekļaujot arī Krievijas okupēto Krimas pussalu.

FOTO: https://www.facebook.com/andriy.pavelko

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) piespiedusi Ukrainas valstsvienībai noņemt saukli "Varoņiem slava!" no viņu Eiropas čempionāta spēļu kekliem.

FFU pirms Eiropas čempionāta finālturnīra prezentēja izlašu spēļu kreklus, uz kuriem ir saukļi "Slava Ukrainai!", "Varoņiem slava!" un Ukrainas valsts kontūra, iekļaujot tajā arī Krievijas okupēto Krimu.

Otrdien Krievijas Futbola federācija (RFS) vērsās UEFA ar sūdzību, ka kreklos izmantoti politiski motīvi, kas ir pretrunā ar UEFA noteikumiem. Tajā pat dienā UEFA ziņu aģentūrai AFP apliecināja, ka spēļu kreklus UEFA apstiprinājuši atbilstoši organizācijas noteikumiem, kas liedz izmantot politiskus, reliģiskus vai rasistiskus vēstījumus.

Tomēr ceturtdien UEFA atzinusi, ka sauklis "Varoņiem slava!" ir izteikti politisks un pieprasījusi FFU to neizmantot uz spēļu krekliem.

Savukārt sauklis "Slava Ukrainai!" atzīts par nepolitisku un to drīkstēs izmantot uz spēļu krekliem. Tāpat uz spēļu krekliem var saglabāt Ukrainas teritoriju ar Krimu tās sastāvā, jo izmantotais dizains atbilst robežām, ko atzīst Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas rezolūcija.

FFU vērsusies UEFA ar lūgumu atcelt ceturtdien pieņemto lēmumu.

Grupu posmā Ukraina svētdien Amsterdamā atklās cīņu pret Nīderlandi, bet Bukarestē pretī stāsies Ziemeļmaķedonija un Austrija.