Vācijas katoļu bīskaps pēc tikšanās ar pāvestu Francisku pauž atbalstu viendzimuma pāru svētīšanai (14)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Bumble Dee/shutterstock.com

Piektdien, 11. jūnijā, Vācijas katoļu bīskaps pauda atbalstu viendzimuma pāru svētīšanai, šādu nostāju paužot Vatikānā pēc tikšanās ar pāvestu Francisku, kas izteicis savus iebildumus šādai praksei.

"Ja tie (viendzimuma pāri) lūgs svētību, kāpēc ne," sacīja Esenes bīskaps Francis Jozefs Overbeks, Vatikānā atbildot uz žurnālistu jautājumu.

Pāvests bīskapu, vienu no Eiropas Savienības Bīskapu konferences komisijas vicepriekšsēdētājiem, uzņēma kopā ar citiem delegācijas locekļiem.

Žurnālisti bīskapam lūdza komentēt notikumus Vācijā, kur vairāk nekā 100 katoļu draudzes maijā piedāvāja laulību ceremonijas "visiem, kas viens otru mīl", neatkarīgi no tā, vai tie ir geju, lesbiešu vai heteroseksuāļu pāri.

Viendzimuma pāru svētīšanas ceremonijas, kas notika priesteru, diakonu un brīvprātīgo iniciatīvas "Mīlestība uzvar" ietvaros, tika rīkotas, neraugoties uz Vatikāna nostāju.

"Mēs esam pastorāla baznīca visiem tās locekļiem, arī homoseksuāļiem," sacīja Overbeks.

"Šis pāvests ir pastorāls pāvests, un viņš mums teica, ka mums ir jādara tas, kas kalpo cilvēkiem, un to mēs darām."

Francisks neilgi pēc stāšanās pāvesta amatā pauda nepieredzēti labvēlīgu nostāju LGBT kopienai, ar tagad jau slaveno teicienu "kas es esmu, lai tiesātu" izsakoties par homoseksuāļiem, kas cenšas dzīvot kristīgu dzīvi.

Kaut arī Francisks izteicies, ka atbalsta viendzimuma pāru civilās savienības, savā nostājā viņš nav gājis tik tālu, lai atbalstītu arī baznīcas svētības došanu viendzimuma pāriem.

Komentāri (14)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu