Beļģi Eiropas čempionāta finālturnīru sāk ar skaistu uzvaru (1)

Beļģijas futbolisti.
Beļģijas futbolisti. Foto: Reuters/ScanPix

Sestdien Beļģijas futbolisti Eiropas čempionāta finālturnīru uzsāka ar uzvaru Sanktpēterburgā, pārspējot mājiniekus.

Beļģija pieveica Krieviju ar 3:0 (2:0).

Jau desmitajā minūtē vadībā izvirzījās pasaules ranga līdere Beļģija. Kļūdījās mājinieku aizsardzība, un pēc Drīsa Mertensa piespēles bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī raidīja Romelu Lukaku - 1:0.

25.minūtē sadursmē cieta mājinieks Daļers Kuzjajevs un Beļģijas "velns", kā beļģu komanda tiek saukta, Timotijs Kastaņs. Abi divi sadursmē cietušie tika nomainīti - Kastaņs uzreiz, viņa vietā laukumā nākot Tomā Menjē, bet Kuzjajevs - trīs minūtes vēlāk, viņa vietā laukumā nākot Denisam Čeriševam. Maiņa veiksmīgāka izdevās Beļģijai.

Pārsvaru uz tablo beļģi dubultoja 34. minūtē, kad tieši Menjē bija pirmais pie Krievijas vārtsarga Antona Šuņina atvairītās bumbas, raidot to vārtu labajā apakšējā stūrī.

Puslaika beigās mājinieku aizsardzība atgādināja caurstaigājamu sētu, un brīnumainā kārtā rezultāts nekļuva 3:0.

Tāpēc otrajā puslaikā mājinieki pastiprināja aizsardzību, puslaika sākumā pussargu Dmitriju Barinovu nomainot aizsargam Divijevam.

Beļģija nedaudz atslābināja spiedienu, spēlējot no otrā numura pozīcijām. Beļģus apmierināja rezultāts, bet krievi nespēja apdraudēt viesu vārtus.

Kad jau likās, ka spēle beigsies ar 2:0, 88.minūtē lieliska Menjē piespēle no laukuma vidus aizsūtīja ātrajā prettriecienā Lukaku, kurš ticis pie bumbas mājinieku soda laukumā, raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī - 3:0

Jau ziņots, ka pirmajā šīs grupas spēlē sestdien Kopenhāgenā Dānijas izlases pussargs Kristians Ēriksens spēlē pret Somiju pirmā puslaika beigās laukumā saļima un tika hospitalizēts, izraisot mača apturēšanu, bet pēc cīņas atsākšanas Somija sagādāja sensāciju, savā debijā Eiropas spēcīgāko komandu sacensībās ar 1:0 (0:0) pieveicot Dāniju.

Spēle Dānijas galvaspilsētas "Parken Stadium" arēnā negaidīti tika pārtraukta, kad 29 gadus vecais Ēriksens pirmā puslaika beigās netālu no laukuma sānu līnijas saļima, ap viņu pulcējoties komandasbiedriem un neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem.

Pēc aptuveni 15 minūtēm Ēriksens tika iznests ārpus laukuma robežām, viņam sekojot pārējai Dānijas komandai un Somijas valstsvienības spēlētājem.

Spēlētājs tika nogādāts slimnīcā, un viņa veselības stāvoklis tika stabilizēts, bet Dānijas un Somijas spēle atsākās pēc apmēram stundas un 45 minūšu pauzes.

Pēc spēles atsākšanas vienīgo Somijas izlases sitienu pa vārtiem šajā mačā ar galvu vārtu guvumā pārvērta Joels Pohjanpalo, bet 74. minūtē dāņiem 11 metru soda sitienu nerealizēja Pjērs Emīls Hojbjergs, Somijas vārtsargam Lukāšam Hrādeckim bumbu tverot.

B grupā pa uzvarai ir Beļģijai un Somijai, bet pa zaudējumam - Dānijai un Krievijai.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē Baku olimpiskajā stadionā A grupas mačā Šveice ar Velsu spēlēja 1:1 (0:0).

Šveicei vārtus guva Brēls Embolo, bet izlīdzinājumu panāca Kīfers Mūrs.

Šajā grupā viena spēle jau tika aizvadīta piektdien, kurā Itālija Romas olimpiskajā stadionā ar 3:0 pieveica Turciju.

Pēc pirmās kārtas uzvara ir Itālijai, Šveicei un Velsai ir pa punktam, bet zaudējums - Turcijai.

2021. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11. jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Beļģijas izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālturnīram:

vārtsargi: Tibo Kurtuā (Madrides "Real", Spānija), Simons Miņolē (Briges "Club Brugge"), Matcs Selss ("Strasbourg", Francija);

aizsargi: Tobijs Alderveirelds (Totenhemas "Hotspur", Anglija), Dedriks Bojata (Berlīnes "Hertha", Vācija), Džeisons Denajērs (Lionas "Olympique", Francija), Jans Vertongens (Lisabonas "Benfica", Portugāle), Tomass Vermālens (Kobes "Vissel", Japāna), Timotijs Kastaņs (Lesteras "City", Anglija), Tomā Menjē (Dortmundes "Borussia", Vācija);

pussargi: Janniks Karasko (Madrides "Atletico", Spānija), Nasers Šadlī (Stambulas "Basaksehir", Turcija), Leanders Dendonkers (Vulverhemptonas "Wanderers", Anglija), Kevins de Brujne (Mančestras "City", Anglija), Torgans Azārs (Dortmundes "Borussia", Vācija), Deniss Praets, Juri Tīlemanss (abi - Lesteras "City", Anglija), Hanss Vanakens (Briges "Club Brugge"), Aksels Vitsels (Dortmundes "Borussia", Vācija), Edens Azārs (Madrides "Real", Spānija);

uzbrucēji: Mišī Bačuajī, Kristiāns Benteke (Londonas "Crystal Palace", Anglija), Žeremī Doku (Rennas "Stade Rennais", Francija), Romelu Lukaku (Milānas "Inter", Itālija), Drīss Mertenss ("Napoli", Itālija), Leandro Trosārs (Braitonas un Havas "Albion", Anglija).

Krievijas futbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālturnīram:

vārtsargi: Jurijs Djupins (Kazaņas "Rubin"), Matvejs Safonovs ("Krasnodar"), Antons Šuņins (Maskavas "Dinamo");

aizsargi: Georgijs Džikija (Maskavas "Spartak"), Igors Divejevs, Māriu Fernāndešs (abi - Maskavas CSKA), Romāns Jevgeņjevs (Maskavas "Dinamo"), Vjačeslavs Karavajevs (abi - Sanktpēterburgas "Zeņit"), Fjodors Kudrjašovs ("Antalyaspor", Turcija), Andrejs Semjonovs (Groznijas "Akhmat");

pussargi: Dmitrijs Barinovs, Rifats Žemaļetdinovs (abi - Maskavas "Lokomotiv"), Maksims Muhins (Maskavas CSKA), Aleksandrs Golovins ("Monaco", Francija), Daņils Fomins (Maskavas "Dinamo"), Romāns Zobņins (Maskavas "Spartak"), Daļers Kuzjajevs, Magomeds Ozdojevs, Jurijs Žirkovs (visi - Sanktpēterburgas "Zeņit"), Deniss Čeriševs ("Valencia", Spānija);

uzbrucēji: Artjoms Dzjuba (Sanktpēterburgas "Zeņit"), Aleksejs Jonovs ("Krasnodar"), Deniss Makarovs (Kazaņas "Rubin"), Aleksejs Mirančuks (Bergāmo "Atalanta", Itālija), Antons Zabolotnijs (Maskavas CSKA), Aleksandrs Soboļevs (Maskavas "Spartak").