Ikauniece: Šobrīd prioritāte ir atgūt veselību

Laura Ikauniece

FOTO: AFP/LETA

Latvijas daudzcīņniecei Laurai Ikauniecei lēmums nestartēt šī gada Tokijas olimpiskajās spēlēs nav bijis viegls, bet viņas prioritāte šobrīd ir atgūt veselību, uzsver sportiste.

Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks pirmdien uzdeva Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītājai un galvenajai ārstei Līgai Cīrulei noskaidrot Ikaunieces gatavību startam Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Pēc Ikaunieces sarunas ar Cīruli nolemts, ka Latvijas sportiste šovasar nestartēs olimpiskajās spēlēs.

"Pēc ļoti smagiem diviem treniņu gadiem, ejot pretī olimpiskajām spēlēm, esmu izgājusi cauri trīs smagām operācijām un rehabilitācijas procesam. Pēdējais gads nav ļāvis man sasniegt tos mērķus, kurus sev biju izvirzījusi," paziņojumā sociālajā vietnē "Facebook" raksta Ikauniece.

Viņas veselības stāvoklis šobrīd neļauj trenēties un tas traucētu sasniegt pašus augstākos rezultātus, jo vēl nav pabeigts rehabilitācijas process.

"Tāpēc kopīgi pieņemtais, smagais, taču pamatotais lēmums ar LOV vadītāju Līgu Cīruli un LOK ir nepiedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs. Diemžēl šajā situācijā brauciens uz Tokiju būtu tikai braukšanas pēc, un tas liktu vilties olimpiskajai komitejai, vieglatlētikas federācijai, maniem atbalstītājiem un galvenokārt man pašai, jo esmu sev uzstādījusi augstus mērķus. Lēmums nav bijis viegls, bet šobrīd prioritāte ir atgūt veselību," raksta Ikauniece.

Ikauniece ir 2015.gada pasaules čempionāta Pekinā bronzas medaļniece un 2012.gada Eiropas meistarsacīkšu sudraba ieguvēja.

Augstākā vieta olimpiskajās spēlēs ir 2016.gadā Riodežaneiro izcīnītā ceturtā pozīcija.

Ikauniecei pieder Latvijas rekords septiņcīņā (6815 punkti) un pieccīņā telpās (4701 punkti).

2015. un 2016.gadā vieglatlēte atzīta par Latvijas labāko sportisti.