"Man neviens neko nav maksājis. Interesējieties policijā, kā tas viss notika." Cilvēki paliek bez ceļojuma un tūkstošiem eiro

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Maridav/Shuterstock

Ceļojuma aģentūra "BKS Travel" pirms pandēmijas rīkoja ceļojumus, tomēr sākoties pandēmijai sākās likstas, kas noveda pie uzņēmuma bankrota. Raidījums "Bez Tabu" tikās ar cietušajām Janu un Alīsi, kuras zaudēja iemaksāto naudu.

Cietušajām pērn bija paredzēts brauciens uz Turciju. Pandēmijai pieņemoties spēkā, braucieni tika pārcelti. Par plānoto ceļojumu aģentūrai tikuši iemaksāti vairāki tūkstoši eiro.

Janas ģimene bija paredzēti divi braucienu uz Turciju, aģentam samaksāti aptuveni 8000 eiro. Alīsas ģimene par braucienu samaksājusi 3035 eiro, līdzvērtīgu summu samaksājusi arī draudzenes ģimene, ar kuru bija plānots kopā atpūsties.

"BKS Travel" piedāvājumā viss bija iekļauts - lidojums, viesnīca, kā arī aizvešana uz un no lidostas. Janas ģimene arī iepriekš ar aģentūru sadarbojusies, tādēļ nebija šaubu.

Raidījumam izdevies noskaidrot, ka Jana un Alīsa nav vienīgās, ir vēl ap 40 cilvēku, kas aģentūrai iemaksājušas iespaidīgas summas.

Ar "Bez Tabu" sazinājušies arī citi cietušie, kuri tāpat kā Jana un Alise jau pilnībā vai daļēji apmaksājuši savus ceļojumus. Apmaksa notikusi brīdī, kad uzņēmumu vadījusi Karīna, tuvojoties ceļojumu datumiem, uzņēmums pārdots kādam Antonam. Karīna dzīve esot gribējusi pārmaiņas un vairs nenodarbojas ar tūrismu. Sazvanot Antonu, kurš tūrisma aģentūru iegādājies, komentārs ir īss:

"Man neviens neko nav maksājis. Interesējieties policijā, kā tas viss notika."

8

 "Viņš atsūtīja mums jauno līgumu, mums vajadzēja samaksāt atlikušo summu – 2000 eiro. Pretējā gadījumā ceļojums tikšot atcelts. Mēs pārskaitījām, pēc tam teju uzreiz saņēmām ziņu no Antona, ka ceļojumu atkal vajadzēs pārcelt par gadu," stāsta Alīna.

Raidījums noskaidrojis, ka arī Antons uzņēmumu pārdevis, un to iegādājies Krievijas pilsonis Jurijs.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs uzņēmumam uz pusgadu apturējis licenci, tomēr izskatās, ka tas īpaši neuztrauc jaunos īpašniekus – viņi uzsākuši uzņēmuma likvidēšanu.

Patērētāju sargi par "BKS Travel" saņēmuši četrus iesniegumus un snieguši 21 konsultāciju. Ikvienam apkrāptajam ar iesniegumu jāvēršas arī Valsts policijā. Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijā norāda, ka uzņēmums nav bijis asociācijas biedrs.