VIDEO ⟩ "Golden Knights" Stenlija kausa izcīņas pusfināla pirmajā mačā uzvar "Canadiens"

Lasvegasas "Golden Knights" hokejisti
Lasvegasas "Golden Knights" hokejisti Foto: AP/ Scanpix

Lasvegasas "Golden Knights" izslēgšanas spēļu sēriju pret Monreālas "Canadiens" sāka ar uzvaru pirmajā mačā.

"Golden Knights" mājās ar 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) uzvarēja Monreālas "Canadiens" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 1-0.

Mājinieki pirmos vārtus guva spēles desmitajā minūtē, kad aizsargs Šea Teodors pēc uzvarēta iemetiena izdarīja spēcīgu metienu, Kerijam Praisam nemaz īsti nemanot ripas lidojuma virzienu.

Otrā perioda trešajā minūtē "Golden Knights" ar vairākām piespēlēm sarāva gabalos viesu aizsardzību, tāpēc Alekam Martinesam ripu atlika raidīt tukšos vārtos. Talantīgais Kols Kaufilds otrās trešdaļas 13.minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un atgrieza "Canadiens" vienu vārtu attālumā no neizšķirta. Nelielo rezultāta starpību izdevās noturēt vien nepilnu minūti, jo īsi pēc Kaufilda precīzā metiena izcēlās arī Matīass Janmarks. Pēdējās trešdaļas vidū Niks Holdens guva mājinieku ceturtos vārtus.

Railijs Smits Vegasas komandā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm, bet Teodoram 1+1.

Praiss "Canadiens" vārtos atvairīja 26 no 30 metieniem, bet Marks Andrē Flerī tika galā ar 28 no 29 raidījumiem.

Otro pusfināla sērijas spēli abas komandas aizvadīs trešdien.

Otrdien otro pusfināla maču aizvadīs Ņujorkas "Islanders" un pašreizējā čempione Tampabejas "Lightning", kas pirmajā spēlē piedzīvoja zaudējumu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.