Pk, 30.09.2022.

Zināms, no kurām valstīm no maija sākuma ievesti visvairāk Covid-19 gadījumi

LETA
Zināms, no kurām valstīm no maija sākuma ievesti visvairāk Covid-19 gadījumi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Lidosta ''Rīga''. Ilustratīvs foto
Lidosta ''Rīga''. Ilustratīvs foto Foto: REUTERS/Ints Kalnins

Laika posmā no 3. maija līdz 13. jūnijam Latvijā atklāti kopumā 127 Covid-19 gadījumi personām, kas ieceļojušas vai atgriezušās Latvijā no ārvalstīm.

Uz valdības sēdi sagatavotā Veselības ministrijas prezentācija liecina, ka vairums - 21 gadījums - no kopskaita ir saistīts ar Krieviju, kamēr vēl 20 - ar Vāciju.

Tikmēr pa 12 gadījumiem ievests no Turcijas un Zviedrijas, bet astoņi - no Ēģiptes. Vienlaikus septiņi gadījumi saistīti ar Lietuvu, bet vēl pa pieciem gadījumiem ievests no Lielbritānijas un Ukrainas. Pa četriem gadījumiem ievests no Baltkrievijas, Īrijas un Nīderlandes, bet pa trim - no Somijas un Igaunijas. No Francijas, Itālijas un Nepālas savukārt ievests pa diviem gadījumiem.

Vēl no vairākām valstīm ievests pa vienam gadījumam. Šo valstu vidū ir ASV, Austrija, Dānija, Islande, Kazahstāna, Kipra, Maldīvija, Norvēģija, Polija, Rumānija, Serbija, Spānija un Uzbekistāna.

Kopumā 62 gadījumi, kas veido 49% no kopskaita, ievesti no tā dēvētajām trešajām valstīm.

Raugoties nedēļu griezumā, pagājušajā nedēļā ievesto gadījumu skaits iepretim aizpagājušajai nedēļai sarucis no 18 līdz 11, kas ir šogad zemākais rādītājs.

Slimību profilakses un kontroles joprojām nerekomendē doties ārvalstu ceļojumos, jo citu valstu apmeklējums ir uzskatāms kā paaugstināta riska faktors - atsevišķās valstīs novērojams ne tikai saslimstības pieaugums, bet arī cirkulē citi vīrusa paveidi, kas šobrīd Latvijā vēl nav reģistrēti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu