Kariņš aicina "nopietni apsvērt" atsevišķām profesijām noteikt obligātu vakcināciju pret Covid-19

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirms Ministru kabineta ārkārtas sēdes.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien valdības sēdē aicināja atbildīgās ministrijas "nopietni apsvērt" atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem noteikt obligātu vakcināciju pret Covid-19.

Kariņš pauda bažas par Covid-19 Indijas celma izplatību Latvijā, kā arī par vakcinācijas tempa mazināšanos un to, ka Latvijā pirmo vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši vien 40% senioru, proti, vecumā grupā no 60 gadiem.

"Ja šie cilvēki nebūs pasargāti, tad agrāk vai vēlāk augs hospitalizēto skaits un nāves gadījumu skaits," bažījās premjers.

31

Viņš aicināja Veselības ministriju, Tieslietu ministriju un Operatīvās vadības grupu "nopietni apsvērt" iespēju, vai atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem nevajadzētu paredzēt obligātu vakcināciju pret Covid-19.

"Mēs atgādinām, mudinām, informējam par vakcināciju pret Covid-19, bet būtu apspriežamas jomas, kurām varētu prasīt obligātu vakcināciju. Tas nav nekas neparasts, jo atsevišķos gadījumos šādas prasības pastāv," pauda Kariņš, atsaucoties uz savu agrāko pieredzi, kad, vēloties piedalīties dzemdībās, drošības apsvērumu dēļ viņam nācies veikt plaušu rentgenu. Premjers uzsvēra, ka līdzīgi arī tagad nevakcinēts cilvēks apdraud sabiedrību.

Ministru prezidenta ieskatā, lēmums par obligātu vakcināciju pret Covid-19 būtu atsevišķiem pakalpojumu sniedzējiem būtu jāpieņem pēc iespējas ātrāk, lai sabiedrība saprastu, ka vakcinēties rudenī jau varētu būt par vēlu. "Esmu par informēšanas kampaņām, bet ar to nepietiek," secināja Kariņš.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) atzina, ka viņš neiebilst premjera paustajam par atsevišķu pakalpojumu sniedzēju obligātu vakcināciju un Tieslietu ministrija šo priekšlikumu izvērtēs. Tajā pašā laikā Bordāna vērtējumā, komunikācijas kampaņas ir iedarbīgākais veids, kā uzrunāt sabiedrību.

Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Ināra Dundure aicināja, ka gadījumā, ja valdība plāno lemt par atsevišķu pakalpojumu sniedzēju obligātu vakcināciju, tad tas būtu jāda ļoti savlaicīgi.

Savukārt kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) norādīja ir kultūras nozari kā labo piemēru, jo vairākās kultūras iestādēs ir vakcinēti visi darbinieki, dažās - 80%. Viņš piebilda, ka Latgalē, kur ir salīdzinoši zemāks vakcinēto īpatsvars, kultūras iestādēs ir vakcinēti 70% darbinieku.