"Ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts, ar kuru lepoties." Trešdien sākas četru dienu skrējiens apkārt Latvijai

LETA
"Ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts, ar kuru lepoties." Trešdien sākas četru dienu skrējiens apkārt Latvijai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Akcijas "Gaismas ceļš" apkārt Latvijai pa "1836 ceļu" komandas "Ziemeļaustrenis" skrējēji ieradušies Bulduru pludmalē nodot Gaismas lāpu nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpinās ceļu. Foto no 2020.gada vasaras.
Akcijas "Gaismas ceļš" apkārt Latvijai pa "1836 ceļu" komandas "Ziemeļaustrenis" skrējēji ieradušies Bulduru pludmalē nodot Gaismas lāpu nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpinās ceļu. Foto no 2020.gada vasaras. Foto: Evija Trifanova/LETA

Sākot no trešdienas norisināsies biedrības "1836", "Stirnubuks.lv" un garo distanču skrējēja Dina Vecāna rīkots četras dienas ilgs lāpu skrējiens "Gaismas ceļš" apkārt Latvijai, informē "1836" ceļa koordinatore Inese Krūze.

Skrējiena dalībnieki veiks distanci, nesot lāpas un "izgaismojot Latvijas pierobežu".

Kā stāstīja Krūze, šogad "Gaismas ceļa" skrējiens sāksies Kolkā, kur pērn beidzās. Kolkā tiks iedegtas divas gaismas lāpas, kuras sāks ceļu pretī viena otrai. Tās nesīs divas skrējēju komandas - "Ziemeļaustrenis" un "Dienvidrietenis". Katra dosies savā virzienā, lai, noslēdzot skrējienu, satiktos Krāslavā. Pa ziemeļu pusi dosies 46 komandas, savukārt pa Dienvidu - 41 komanda. Skrējiena mērķis ir izveidot nepārtrauktu "Gaismas ceļa" ritējumu, kuru nodrošinās skrējēju komandas, nododot gaismas stafeti ik pēc aptuveni 20 kilometriem, radot nepārtrauktu gaismas ritējumu, izgaismojot Latvijas robežu.

"Gaismas ceļš" aicina uz aktīvu darbību, atpoguļojot cilvēku mīlestību un pateicību Latvijai. "Ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts ar kuru lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju," uzsver biedrības "1836" vadītājs Enriko Podnieks. 1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, tika izveidots par godu Latvijas simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt Latvijas unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos.

Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīs "Gaismas ceļa vēstneši", kas kopā ar akcijas dalībniekiem iedegs ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi, tāpēc stafetes komandās būs trīs cilvēki un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu