Sv, 4.12.2022.

FOTO ⟩ "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" - 40! Par godu jubilejai koncertuzvedumā satiksies leģendāri pašmāju aktieri

Apollo.lv
"Limuzīns Jāņu nakts krāsā" - 40! Par godu jubilejai koncertuzvedumā satiksies leģendāri pašmāju aktieri
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Publicitātes foto.

Par godu leģendārās filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" 40 gadu jubilejai, 24. jūnijā, plkst. 21.05 kanāls TV3 un televīzija Go3 piedāvās koncertuzvedumu "Mūžam jaunais Limuzīns", kurā Latvijā mīlēti aktieri un atgriezīsies vēsturiskajās Raiskuma ciema mājās "Saknītes".

Filmas scenārija autores Māras Svīres smalkās varoņu raksturu izjūtas, režisora Jāņa Streiča vides un situāciju redzējuma, neatkārtojamās aktieru spēles un maestro Raimonda Paula trāpīgās mūzikas iedvesmots, ir tapis muzikālais koncertuzvedums "Mūžam jaunais Limuzīns".

"Filma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" ir kļuvusi par neatņemamu Līgo svētku programmas sastāvdaļu jau 15 gadu garumā kanālā TV3! Iedvesmojoties no stāsta, kuru teju ikviens zina no galvas, radās ideja par tā atdzimšanu mūsdienās un jaunā formātā. Mēs esam pateicīgi, ka dalībai šajā projektā atsaucās arī leģendārie oriģinālās filmas aktieri, kuri nopietnu artavu ieguldīja arī filmēšanas laukumā, radot kadrus, kas sākotnēji nebija paredzēti scenārijā. Paldies arī visai komandai, kas aizvadīja divas garas un karstas filmēšanas dienas "Saknītēs", izspēlējot spilgtākās filmas ainas jaunās skaņās! TV3 skatītājus Jāņu vakaru aicinām pavadīt jautrā noskaņā kopā "Mūžam jaunais limuzīns" zvaigžņu komandu," aicina mediju grupas "TV3 Group" programmu direktore Gita Pētersone – Rudzīte.

Citi laiki, cita mode, citi tikumi un netikumi, citi varoņi un situācijas, bet nemainīga paliek Līgo svētku atmosfēra un cilvēku savstarpējās attiecības. Tā būs atgriešanās "Saknīšu mājās", kur atkal satiksies iemīļotās ģimenes, kopīgi svinot svētkus to labākajās tradīcijās – stāsts veidots, kā retrospekcija, atgriežoties pagātnes notikumos ar jauniem aktieriem.

Koncertuzveduma laikā izskanēs iemīļotās dziesmas no filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" , kā arī Raimonda Paula daiļrades – "Teic, kur zeme tā", "Viena tante teica", "Trīs runči", "Kad nekas nav palicis Tevī", "Darbs un darbarīks", "Muļķe, sirds", "Dziesma nenosalst", "Vālodzīte", "Cielaviņa" un citas.

"Ir interesanti atskatīties uz to, kas ir bijis paliekošs un zīmīgs manam mūžam. Tam, kas ir ilgstoši dzīvojis man blakus un ar to es varbūt arī kādam palikšu atmiņā, vismaz tuviniekiem noteikti. Limuzīna teksti tiek atskaņoti no paaudzes paaudzēm un daudz kas ir folklorizējies, bet man tā ir pagātne," aktrise Olga Dreģe stāsta par atgriešanos filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" mājās.

Vaicājot aktrisei, vai, piekrītot filmēties, bijusi nojauta, ka šī kļūs par vienu no ikoniskākajām latviešu filmām, aktrise atklāj: "Mēs par to vispār nedomājām! Es piekritu filmēties, kad meitai Zanei bija vien divi gadi. Mēs visi te ņēmām līdzi bērnus, suņus. Es tad biju aizņemta ar savu personisko dzīvi un sajūtām, es biju pārņemta ar ģimeni. Taču es ļoti paļāvos uz filmas režisoru Jāni Streiču – viņš ļoti meistarīgi vadīja visu lielo darbu un es viņam uzticējos."

Koncertuzvedumā piedalīsies dažādu paaudžu mīlēti aktieri - Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Diāna Zande, Gundars Āboliņš, Baiba Indriksone, Līga Liepiņa, kā arī jau Marija Bērziņa, Ainārs Ančevskis, Elizabete Skrastiņa, Rihards Zeļezņevs, Santa Didžus, Ieva Puķe un Edgars Pujāts.

Skaties koncertuzvedumu "Mūžam jaunais Limuzīns" 24. jūnijā plkst. 21.05 un 27. jūnijā plkst. 18.00 kanālā TV3 un televīzijā Go3!

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu