Sv, 5.02.2023.

Rīgas būvvalde: 25 hosteļos pieņemti lēmumi par telpu slēgšanu vai uzdots novērst patvaļīgas būvniecības sekas

LETA
Rīgas būvvalde: 25 hosteļos pieņemti lēmumi par telpu slēgšanu vai uzdots novērst patvaļīgas būvniecības sekas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Dragon Images/Shutterstock

No 53 Rīgas būvvaldes apsekotajiem hosteļiem gandrīz pusei konstatēti dažādi pārkāpumi, trešdien, 16. jūnijā, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas sēdē pašvaldības deputātus informēja būvvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Belkovskis.

Viņš informēja, ka kopumā 28 apsekotajos hosteļos nav konstatēti pārkāpumi, bet 25 gadījumos pieņemti lēmumi par telpu slēgšanu vai uzdots novērst patvaļīgās būvniecības sekas.

Būvvalde turpina preventīvas pārbaudes par to, kā tiek pildīti tās norādījumi.

Analizējot līdzīgas situācijas, pārbaudītas būves Rīgā, kur tikuši pieņemti lēmumi par ekspluatācijas pārtraukšanu. Pārbaudīti 27 objekti, no kuriem deviņos objektos konstatēts, ka cilvēki tajos uzturas.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju telpas ir atbrīvotas un izliktas brīdinājuma zīmes par telpu ekspluatācijas aizliegumu.

Kā ziņots, saistībā ar notikušo ugunsgrēku 28. aprīļa naktī Rīgā, Merķeļa ielā, joprojām notiek aktīva izmeklēšana un līdz šim ir atpazītas septiņas no deviņām personām, kuras gāja bojā ugunsgrēkā. Visas atpazītās personas bija Latvijas pilsoņi.

Līdz šim policija kopumā ir aizturējusi sešas personas un visām personām ir noteikts procesuālais statuss ar tiesībām uz aizstāvību.

Kriminālprocess kvalificēts par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu un uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas vai bez speciālas atļaujas.

Meklēšanā izsludinātais uzņēmējs Ernests Rieksts aizturēts un tiesa viņam piemērojusi apcietinājumu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu