Slovākijā fiksēts pirmais gadījums, kad lācis nogalinājis cilvēku

Ilustratīvs attēls.

FOTO: vz maze/shutterstock.com

Slovākijā lācis nogalinājis 57 gadus vecu vīrieti, trešdien pavēstīja amatpersonas. Tikmēr mednieku pārstāvji brīdina, ka populistiskās dabas aizsardzības politikas rezultātā valstī lāči savairojušies pārmērīgi.

"Šis Slovākijā ir pirmais gadījums, kad satikšanās ar lāci beidzas ar nāvi," trešdien sacīja valsts mežu dienesta "Lesy SR" amatpersona Marīna Debnārova.

Pirmdien Bansko ielejā, 250 kilometrus no galvaspilsētas Bratislavas, atrasts nāvējoši savainotā vīrieša līķis. Viņam līdzās bijušas svaigas lāča pēdas.

"Vīrietis sakosts galvā un kaklā, un līķa sekcijā tika apstiprināts, ka viņš miris lāča nodarītu savainojumu rezultātā," sacīja amatpersona.

Traģiskais atgadījums ir rezultāts "nesistemātiskajai, populistiskajai pieejai" dabas aizsardzībai, skaidroja Slovākijas Mednieku palātas ģenerāldirektors Imrihs Šuba. "Mēs esam izdarījuši visu, lai aizsargātu lāčus, tagad ir īstais laiks aizsargāt cilvēkus."

Lāču medības Slovākijā patlaban ir aizliegtas.

Pagājušā gadsimta 20.gados Slovākijā bija vien 30 lāči, bet šobrīd lāču skaits valstī jau pārsniedz 2700, norādīja Šuba.