Gati Eglīti neapmierina, ka sociālās aprūpes centros ir vakcinēti tikai 60% klientu un aptuveni 40% darbinieku (7)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Labklājības ministrs Gatis Eglītis.
Labklājības ministrs Gatis Eglītis. Foto: Zane Bitere/LETA

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) nav apmierināts ar vakcinācijas pret Covid-19 tempu samazināšanos sociālās aprūpes centros.

Ceturtdien, 17. jūnijā, lielākajiem uzdevumiem, proti, gatavoties rudens un ziemas mēnešiem, tādējādi panākot Covid-19 izplatības iespējas samazināšanos sociālās aprūpes centros.

"Man ir jābūt pilnībā pārliecinātam, ka tajos neatkārtosies situācija, kad ziemas mēnešos zemās vakcinācijas dēļ pieauga saslimstība ar vīrusu," sacīja ministrs.

Šobrīd sociālās aprūpes centros ir vakcinēti 60% klientu un aptuveni 40% darbinieku, kas pēc ministra domām ir nepietiekami, lai varētu runāt par pilnvērtīgu aptveri, tādējādi sasniedzot augstāko līmeni Covid-19 ierobežošanai.

Ministrijā pašlaik strādā pie tā, lai tiktu veikti visi priekšdarbi un vakcinācijas līmenis gan sociālās aprūpes centu klientu, gan darbinieku vidū sasniegtu augstāko līmeni. Viens virziens, lai veicinātu vakcināciju varētu būt materiālie stimuli gan senioriem, gan sociālo aprūpes centru darbiniekiem, piebilda ministrs.

Jau ziņots, ka kopš vakcinācijas procesa sākuma Latvijā izlietotas jau vairāk nekā miljons vakcīnu pret Covid-19 devas, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Pirmo poti pirmdien saņēma tikai 25% no aizvadītajā diennaktī kopumā vakcinētajiem. Pārējie saņēmuši vai nu vakcīnas pret Covid-19 otro devu, vai "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma vakcīnu, tādējādi noslēdzot vakcinācijas procesu.

Aizvadītajā diennaktī vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši kopumā 13 186 cilvēki, no kuriem pirmo vakcīnas devu saņēmuši 3408 cilvēki, bet 8423 - vakcīnas otro devu. Vēl 1355 personas aizvadītajā dienā saņēmušas J&J meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Tā kā vakcinētājiem dati par potēšanas faktu sistēmā jāievada trīs dienu laikā, kopumā vakcinēto iedzīvotāju skaits vēl var pieaugt.

Līdz šim vismaz vienreiz pret Covid-19 Latvijā ir potēti 554 084 cilvēki, savukārt vakcinācijas procesu noslēdza 454 652 cilvēki.

Par vakcinācijas procesu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.

Kopumā valstī līdz 17.jūnijam veikta 1 008 736 vakcīnas pret Covid-19 injekcija.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada aprīļa sākumā provizoriski bija 1 887 600 iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 29,35% iedzīvotāju, bet abas - 24,09%.

Vakar Latvijā izpotētas 2998 "Pfizer"/"BioNTech" ražotās vakcīnas pirmās devas un 4927 šīs vakcīnas otrās devas, 406 "Moderna" vakcīnas pirmās devas un 1162 šīs vakcīnas otrās devas, četras "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas un 2334 otrās devas, kā arī 1355 J&J vakcīnas devas, liecina NVD dati.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Savukārt kopš 3. maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19, iepriekš pierakstoties, var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2. jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem

Komentāri (7)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu