Rīgā plāno izveidot tūrisma un radošo kvartālu maršrutus (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas Lielie kapi
Rīgas Lielie kapi Foto: "Rīgas meži"

Rīgā iecerēts izveidot vairākus tūrisma un radošo kvartālu maršrutus, savienojot dažādus objektus un radot iespēju gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem izbaudīt bagātu vides, kultūras, vēstures, gastronomijas un izklaides programmu, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Viens no Rīgas potenciālajiem radošajiem maršrutiem varētu būt Matīsa tirgus - Tallinas ielas kvartāls - Lielie kapi, kuru šonedēļ apmeklēja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti, departamentu speciālisti un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

"Mums ir iecere tuvākā gada laikā ar salīdzinoši maziem ieguldījumiem izveidot nepārtrauktu maršrutu.

Daļa ieceru jau ir īstenotas, bet trūkst atsevišķas sadaļas, tāpēc visi kopā iepazināmies ar problemātiskākajām vietām un kopā runājām par iespējamajiem risinājumiem," norāda Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone (JV).

Kā pirmais tika izvērtēts Vidzemes jeb Matīsa tirgus potenciāls. Kopā ar "Rīgas Centrāltirgus" pārstāvjiem tika pārrunātas iespējas izmantot gan plašo laukumu tirgus vidū, gan iespējas atjaunot vēsturiskos paviljonus.

"Mums ir jāsaprot, kāpēc citās vietās pilsētā tirgus darbojas, bet šajā vietā zudusi interese gan no tirgotāju, gan apmeklētāju puses," atzina Andersone.

Kā iespējamie risinājumi tirgus atdzīvināšanā tika minēti gan publiskās un privātās partnerības projekti, gan kultūras pasākumu organizēšana, gan sabiedriskā labuma organizāciju iesaiste.

Deputāti izvērtēja arī radošās iespējas Miera ielā, kurai potenciāls kļūt par radošā maršruta savienojumu un kvartālu un kur jau patlaban ir kafejnīcas, veikaliņi un radošas vietas.

Kā norādīja komitejas vadītāja, pēc diviem gadiem "LMA Maker space" Alojas ielā un Kultūras akadēmijas Tabakas fabrika šeit pulcēs daudz radošu ļaužu.

Miera iela kļūšot par maģistrālo radošo cilvēku savienojumu, taču šobrīd tajā nav sakārtotas ietves, veloinfrastruktūra, būtu vajadzīgi uzlabojumi krustojumos ar Tallinas, Alojas un Briāna ielām, kā arī esot jāuzlabo pilsētvide visā kvartālā.

Maršruta noslēgumā apkaimes biedrības un Lielo kapu aktīvistu pārstāvji uzsvēra, ka Lielie kapi ir Baltijā unikāls kultūrvēsturiskā mantojuma objekts un tam ir neaizvietojama nozīme apkārtējo apkaimju dzīvē kā piemiņas vietai, "klusuma parkam", rekreācijas un zaļajai salai.

Tūristu interese par šo objektu esot ļoti liela, Lielie kapi barojot gidu industriju un vasarās šeit tūristu grupas seko viena otrai. Pašlaik kapi kļuvuši iecienīti filmētajiem. Dažādu valstu interneta resursos tiek bieži rādīti nofilmētie objekti, taču tiek minēts kapu nožēlojamais stāvoklis, teica Rita Eva Našeniece (JV).

Sarunu gaitā tika parādītas Lielo kapu vajadzības un apspriestas glābšanas un attīstības iespējas.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu