Uzzini, kad gaidāma īsākā nakts un garākā diena

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: freestocks/Unsplash

Pirmdien, 21. jūnijā, plkst.6.32 no rīta būs vasaras saulgrieži. Tā arī būs gada garākā diena, savukārt īsākā nakts būs no svētdienas uz pirmdienu, vēsta vietne "timeanddate.com".

Vasaras saulgriežos saule sasniedz lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora un Zemes ziemeļu puslodē iestājas astronomiskā vasara.

Meteoroloģiskā vasara, kas ir periods ar diennakts vidējo gaisa temperatūru caurmērā augstāku par +15 grādiem, šogad Latvijā sākās 2. jūnijā jeb aptuveni divas nedēļas agrāk nekā ierasts.

Saulgriežu dienas garums Rīgā būs 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā - no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos.

Gada īsākās nakts ilgums Rīgā būs sešas stundas un astoņas minūtes, citviet valstī - no piecām stundām un 48 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, Valmieras novadā pie Igaunijas robežas, līdz sešām stundām un 28 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā, Augšdaugavas novadā pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas.

21. jūnijā Rīgā saule lēks plkst.4.29, rietēs plkst.22.21. Visagrāk - plkst.4.10 - saule lēks Latvijas galējos ziemeļaustrumos, Alūksnes novada Pededzes pagastā, savukārt visvēlāk - plkst.4.48 - saule lēks Latvijas dienvidrietumos, jūras piekrastē Dienvidkurzemes novadā.

Agrākais saulriets saulgriežos gaidāms valsts dienvidaustrumos, kur Baltkrievijas pierobežā saule rietēs jau plkst.21.58, bet vēlākais saulriets būs ziemeļrietumos, kur pie jūras Ventspils novadā saule rietēs plkst.22.36.

Pēc saulgriežiem naktis kļūs arvien garākas, bet dienas - īsākas. 22. jūnijā dienas garums būs par sešām sekundēm īsāks, Pēterdienā saule spīdēs piecas minūtes mazāk, bet pēc mēneša dienas garums būs sarucis par stundu.

Sinoptiķi prognozē, ka gada īsākā nakts un vasaras saulgriežu diena šogad būs karstākā novērojumu vēsturē. Naktī uz pirmdienu gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par +15..+22 grādiem, dienā gaidāma svelme līdz +34 grādiem. Laiks būs pārsvarā saulains, vietām iespējams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu