Otrdien pēcpusdienā daudzviet būs īslaicīgs lietus

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Jill Dimond/unsplash

Otrdien, 22. jūnijā, valsts teritorijā saglabāsies rekordaugsta gaisa temperatūra, tomēr dienas otrajā pusē un vakarā daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus un dārdēs pērkons, prognozē sinoptiķi.

Naktī un priekšpusdienā pārsvarā gaidāms sauss laiks ar nelielu mākoņu daudzumu, pēcpusdienā mākoņu kļūs vairāk. Pērkona negaiss vietām atnesīs ne tikai intensīvas lietusgāzes, bet, iespējams, arī krusu un vētru.

Galvenokārt pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Mākoņi virzīsies no dienvidiem uz ziemeļiem.

Nakts uz otrdienu būs tropiski silta - gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par +17..+24 grādiem. Maksimālā temperatūra dienā gaidāma +29..+34 grādu robežās.

22. jūnija karstuma rekords Latvijā ir +31,2 grādi 1936. gadā.

Rīgā otrdien sauli brīžiem aizsegs mākoņi, pēcpusdienā un vakarā ar 50% varbūtību iespējams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +24 grādiem, piepilsētā - līdz +21..+23 grādiem. Dienā gaidāms karstums līdz +33 grādiem.

Arī otrdien visā valstī izsludināts sarkanā līmeņa brīdinājums par ekstremāli stipru karstumu. Spēkā arī brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos.