FOTO ⟩ Staķis: Mežaparka estrādei jātop par kultūras, arī populārās kultūras un pasākumu norises vietu ikdienā (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Mežaparka Lielajai estrādei jābūt atvērtai visiem un visu laiku, pirmdien, iepazīstoties ar ekspluatācijā nodotajiem Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotajiem būvniecības darbiem, norāda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Politiķe atzina, ka daudziem Latvijas iedzīvotājiem, tostarp arī viņai, pirmās atmiņas no bērnības par estrādi ir mūždien aizslēgtie teritorijas vārtiņi.

Ministre uzskata, ka šajā vietā ir jāveido atvērta kultūras telpa, jo tikai tā varot bērnos radīt priekštatu par kultūru un ieaudzināt to bērnos, ja jebkurā brīdī jebkurš var to apskatīt un sajust. Līdz ar to, viņas ieskatā, patstāvīgā ekspozīcija, kas plānota estrādē, esot ļoti pozitīvi vērtējama.

Kā aģentūrai LETA atzina Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP), ļoti būtiski būs tas, ar kādiem pasākumiem un notikumiem jaunā estrāde tiks piepildīta. Viņa ieskatā, jaunizveidotās "Ziemeļrīgas kultūras apvienības" vadītājai Lienei Kubiļus ir atbilstošs stratēģisks redzējums par to, kā organizēt šādas apvienības darbu.

Kubiļus jau esot izstrādājusi koncepciju un ar to iepazīstinājusi Rīgas domes deputātus.

Staķis skaidroja, ka sākotnējā posmā ir ļoti svarīgi, kā tīri tehniski tiks organizēts darbs, un Kubiļus darbs šajā jomā gan Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", gan VEF Kultūras pilī bijis veiksmīgs. Rīgas mērs ir pārliecināts, ka vadītāja ar savu talantu spēs to izdarīt arī Mežaparka Lielajā estrādē.

Staķis par nožēlu atzina, ka lieli pasākumi šovasar estrādē nenotiks Covid-19 dēļ, bet šis esot laiks, lai kārtīgi sagatavotos nākamajai pasākumu sezonai.

"Rekonstruētā un ekspluatācijai nodotā estrāde ir skaidrs apliecinājums tam, ka Dziesmu svētku tradīcijas Latvijā būs stipras un turpināsies vēl tikpat ilgi cik turpināsies mūsu valsts. Rīgas domē ir noticis pašvaldības deputātu balsojums par Mežaparka Lielās estrādes apsaimniekotāju - "Ziemeļrīgas kultūras apvienību", kuras pārziņā būs arī VEF Kultūras pils un kultūras pils "Ziemeļblāzma", pirmdien pasākumā teica Staķis.

Viņš uzsvēra, ka Mežaparka estrādei jātop par kultūras, arī populārās kultūras un pasākumu norises vietu ikdienā, un jaunajam apsaimniekotājam būs daudz darba, lai šīs vietas attīstības stratēģija paceltu jaunā līmenī.

"Šī ir centrālā Latvijas kultūras norišu vieta, kas apliecina mūsu tautas radošumu un spēku!" norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Savukārt kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) estrādi nodēvēja par izcilu 21.gadsimta Latvijas arhitektūras un būvniecības meistardarbu, kas vienlaikus simboliski reprezentē mūsu tautas tradīciju un laikmetīgo arhitektūru ar visiem jaunākajiem tehnoloģiju risinājumiem.

"Arhitekti, celtnieki un inženieri savu darbu ir paveikuši. Valsts un pašvaldība, no savas puses, ir parūpējušās, lai izveidotu labvēlīgus apstākļus tradīcijas uzturēšanai un ilgtspējai. Taču padarīt šo vietu atkal dzīvu, pilnvērtīgi atjaunojot arī saturu, piepildīt gan skatuvi, gan publikas daļu tās jaunajā, krietni paplašinātajā kapacitātē - tas ir visas tautas un sabiedrības uzdevums," teica Puntulis.

Kā ziņots, pirmdien Rīgas domes un valsts amatpersonas iepazinās ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotajiem būvniecības darbiem.

Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotie būvniecības objekti Būvniecības valsts kontroles birojam tika nodoti 11. jūnijā.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana sākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, projekta kopējās izmaksas nedaudz pārsniedz 98 miljonus eiro.

B2 posma būvniecība tika sākta pagājušā gada oktobrī. To laikā ir izbūvēta sešu stāvu augsta estrādes centrālā ēka, kurai četri ir virszemes stāvi, bet divi - pazemes stāvi ar kopējo platību 10 185 kvadrātmetri. Estrādes jumta kupolā ir ieklāts membrānas jumta segums 5324 kvadrātmetru platībā.

Membrānas materiāls ir austs no AS "Valmiera stikla šķiedra" ražotās šķiedras un par audumu saausts uzņēmuma "Valmiera Glass UK" rūpnīcā Anglijā. Jaunais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja, un lietus kā arī nodrošinās estrādes akustiku.

Būvdarbu laikā ir uzbūvētas saimniecības ēkas un pārbūvēta arī katlu māja. Pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi un izbūvētas inženierkomunikācijas. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īstenoja uzņēmums AS "LNK Industries". Jaunizbūvētā estrādē jau ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu