O, 27.09.2022.

NMPD direktore: Jāņus jāsvin "savos burbuļos" un jāizvairās no tikšanās ar svešiem cilvēkiem

LETA
NMPD direktore: Jāņus jāsvin "savos burbuļos" un jāizvairās no tikšanās ar svešiem cilvēkiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Edijs Pālens/LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule aicina Latvijas iedzīvotājus Jāņus svinēt "savos burbuļos" kopā ar ģimenes locekļiem un zināmiem draugiem, mazāk tiekoties ar nepazīstamiem cilvēkiem.

Cipule intervijā Latvijas Radio atzina, ka pēdējos mēnešos saslimstības ar Covid-19 rādītāji Latvijā iet uz leju, slimnīcās nonāk mazāk cilvēku, tomēr tie tur nonāk, un nevar teikt, ka saslimšanas risku vairs nav.

Speciāliste ar nožēlu konstatēja, ka diemžēl vakcinācijas rādītāji nav tik labi, lai varētu cerēt, ka Covid-19 izplatība Latvijā rudenī neatgriezīsies ar lielu jaudu. Situācija rudenī lielā mērā būšot atkarīga tieši no tā, vai cilvēki būs sapratuši vakcinācijas nozīmi infekcijas apkarošanā un devušies potēties.

NMPD vadītāja atzīmēja, ka viņas rīcībā nav ziņu, ka slimnīcās būtu nogādāts kaut viens Covid-19 pacients, kas būtu bijis vakcinēts pret saslimšanu, kas apliecina vakcīnu spēju nepieļaut smagus saslimšanas gadījumus.

Cipule kopumā bažījas par Jāņu brīvdienām, jo tās būs garas un būs ļoti labs laiks. Viņa cer, ka cilvēki neaizrausies ar alkoholu un tā lietošanai sekojošajām pārgalvībām. Garās brīvdienās cilvēki grib atpūsties uz pilnu jaudu, kam mēdz būt nepatīkamas sekas, piebilda speciāliste.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu