Spēcīgas lietusgāzes, krusa un vētra. Sinoptiķi prognozē laikapstākļus svētku brīvdienām

Foto: Idillisks miers provincē pirms Līgo svētkiem

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Sinoptiķu jaunākās prognozes liecina, ka 23. jūnijā un naktī uz 24. jūniju pērkona negaiss vietām Latvijā atnesīs stipras lietusgāzes, krusu un vētru.

Lietusgāzes lokāli var izraisīt īslaicīgus plūdus. Iespējami vairākus centimetrus lieli krusas graudi. Vējš var sagāzt kokus, pārraut elektrolīnijas un radīt citus postījumus. Iespējami arī virpuļviesuļi jeb tornādo.

Lielākais stihijas risks gaidāms Līgo vakarā valsts centrālajā un austrumu daļā. Negaisa mākoņi virzīsies no dienvidiem uz ziemeļiem. Negaiss var gan ierasties no Lietuvas, gan izveidoties uz vietas.

Līgo dienā gaidāma tveice līdz +30..+34 grādiem, vēsāks laiks būs Kurzemē un vietām Vidzemes piekrastē. Vējš galvenokārt lēni līdz mēreni pūtīs no dienvidiem, Kurzemē iegriezīsies rietumu vējš.

Gaisa temperatūra Jāņu naktī noslīdēs līdz +16..+21 grādam, vietām Rietumlatvijā - līdz +14 grādiem. Maksimālā temperatūra Jāņu dienā gaidāma no +22 grādiem dažviet piekrastē līdz +32 grādiem Latgalē.

Sagaidāms, ka 30 grādu tveice Latvijas austrumos saglabāsies arī nedēļas nogalē. Vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss.