Peldvietās novērota neierasti silta ūdens temperatūra, Rīgas līča rietumu piekrastē gluži pretēji

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bērni atvēsinās Ogres upē.
Bērni atvēsinās Ogres upē. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītu dati liecina, ka līdz šim daudzviet ūdenstilpnēs ūdens temperatūra bijusi neierasti silta.

Upēs un ezeros, kā arī Vidzemes piekrastē un atklātā jūrā Kurzemes rietumkrastā ūdens ir jūnijam neraksturīgi silts, savukārt Rīgas līča rietumu piekrastē ūdens kļuvis auksts.

Vēja ietekmē posmā no Kolkas līdz Jūrmalas rietumu daļai ūdens temperatūra Rīgas līcī ir aptuveni +10..+14 grādi. Vidzemes piekrastē - no Jūrmalas austrumu daļas līdz Igaunijas robežai - ūdens ir siltāks, tā temperatūra vietām sasniedz +23..+24 grādus.

Sauszemes vēja ietekmē ūdens temperatūras pazemināšanās iespējama arī Rīgā un citviet Latvijas piekrastē. Mīlgrāvī ūdens temperatūra noslīdējusi no +25 grādiem pirmdien līdz +18 grādiem otrdienas rītā.

Otrdien plkst.8.30 ūdens temperatūra Skultes ostā bija +23,3 grādi, Salacgrīvas ostā +24,4 grādi. Mērsragā ūdens temperatūra svārstījās ap +14 grādiem, Rojā tā bija noslīdējusi zem +13 grādiem, bet Kolkā sasniedza +20 grādus.

Liepājas un Ventspils ostā ūdens temperatūra svārstās ap +20 grādiem.

Lielākajā daļā upju un ezeru ūdens temperatūra otrdienas rītā ir +20..+26 grādi. Pirmdienas pēcpusdienā dažviet, piemēram, Mūsā pie Bauskas, ūdens temperatūra pārsniedza +28 grādus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu