T, 31.05.2023.

Baltkrievija pārmet rietumvalstīm, ka tās vērš "spiedienu pret suverēnu valsti"

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: SHV_photo/Shutterstock.com

Baltkrievija otrdien nosodīja koordinētās sankcijas, ko mēnesi pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas Minskā noteikušas Eiropas Savienība (ES), ASV, Lielbritānija un Kanāda.

Sankcijas seko globālajam sašutumam, ko izsauca "Ryanair" lidmašīnas nosēdināšana un tam sekojusī divu tās pasažieru - opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča un viņa draudzenes Sofijas Sapegas - aizturēšana.

Nule kā noteiktās sankcijās ir kārtējie soda pasākumi pret Baltkrievijas autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko, kas valda teju trīs gadu desmitus, bet pērn brutāli apspieda vērienīgos pēcvēlēšanu protestus.

"Mēs esam vairākkārt norādījuši, ka sankcijas negatīvi ietekmēs pilsoņu intereses, tās ir kontrproduktīvas un kaitīgas," teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

"Tomēr tiek turpinātas mērķtiecīgas destruktīvas darbības pret iedzīvotājiem, lai it kā režīmu finansiāli izsūktu. Būtībā tās ir uz robežas ar ekonomisko karu."

Ministrija sankcijas raksturoja kā "naidīgas darbības" un pārmeta rietumvalstīm, ka tās vērš "spiedienu pret suverēnu valsti".

"Uz šī fona ES vadības paziņojums izskatās pēc klajas ņirgāšanās, ņirgāšanās par loģiku un veselo saprātu," norādīja ministrija, piebilstot, ka Baltkrievija "ir spējīga un darīs visu iespējamo, lai aizsargātu savus pilsoņu un uzņēmumus".

ES un ASV noteikušas Baltkrievijā sankcijas desmitiem personu un organizāciju saistībā ar opozīcijas brutālo apspiešanu pēc pagājušā gada falsificētajām prezidenta vēlēšanām.

Brisele un Londona sankciju sarakstam pievienoja septiņas amatpersonas, arī aizsardzības un transporta ministrus, kas tieši atbildīgas par "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu.

ES "melnajā sarakstā" saistībā ar valdības represijām pret opozīciju iekļāvusi vē 71 fizisko personu un septiņas organizācijas.

ES ārlietu ministri Luksemburgā arī atbalstīja plašas sankcijas pret Baltkrievijas režīma galvenajiem peļņas avotiem, arī potaša eksportu, naftas pārstrādes nozari, tabakas industriju un finanšu sektoru.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu