Kazemiru gūtie vārti palīdz Brazīlijai iekļūt "Copa America" ceturtdaļfinālā

"Copa America" spēlētāji.
"Copa America" spēlētāji. Foto: AFP/SCANPIX

Trešdien Brazīlijas futbola izlase, pateicoties pussarga Karluša Enrikes Kazemiru gūtajiem vārtiem, iekļuva Dienvidamerikas izlašu turnīra "Copa America" ceturtdaļfinālā.

Brazīlija B grupas spēlē ar 2:1 (0:1) uzvarēja Kolumbiju.

Luiss Diazs spēles desmitajā minūtē ar sitienu "šķērītē" atklāja spēles rezultātu, vadībā izvirzot Kolumbiju. Rovertu Firmino izlīdzinājumu izdevās panākt vien 12 minūtes līdz pamatlaika beigām, bet jau kompensācijas laika desmitajā minūtē uzvaru izrāva Kazemiru.

Brazīlijas izlase uzvaru svinējusi pēdējās 11 spēlēs.

Kolumbijas izlases fani līdz pat turnīra beigām un noteikti arī ilgāk atcerēsies šī mača pirmo vārtu guvumu. Īsi pirms Firmino panāca izlīdzinājumu, mača galvenais tiesnesis Nestors Pitaņa skāra bumbu, taču ļāva epizodei turpināties, kuras galotnē brazīlieši panāca 1:1.

Pēc vārtu zaudējuma kolumbieši uzreiz steidza apelēt Pitaņas lēmumu, bet soģis lēma noskatīties video atkārtojumu, pēc kura ieskaitīja vārtus. Mača galvenais tiesnesis 2018.gadā tiesāja Pasaules kausa finālu.

"Tiesnesis ar šādu pieredzi pieļāva kļūdu, kas izšķīra spēles rezultātu. Mēs nekad neaizmirsīsim šo momentu," teica Turīnas "Juventus" spēlētājs Huans Kvadrado no Kolumbijas.

Otrā šīs grupas spēlē Ekvadora spēlēja neizšķirti 2:2 (2:0) ar Peru.

Renato Tapija 23. minūtē bumbu raidīja savos vārtos, palīdzot ekvadoriešiem iegūt vadību. Eirtons Presiadu pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē panāca 2:0, taču Peru izlase atspēlējās nākamajās 45 minūtēs.

Jau otrā puslaika ceturtajā minūtē vienus vārtus atguva Džanluka Lapadula, bet piecas minūtes vēlāk izcēlās Andrē Karillo.

Brazīlijas izlase trīs spēlēs izcīnījusi deviņus punktus un jau iekļuvusi ceturtdaļfinālā. Četrus punktus četros mačos iekrājusi Kolumbija, tikpat trīs spēlēs ir Peru, bet Ekvadora un Venecuēla trīs dueļos tikušas pie diviem punktiem.

Jau ziņots, ka pirmdien "Copa America" ceturtdaļfinālu sasniedza Argentīnas un Čīles izlases.

No dalības turnīrā atteikušās Kataras un Austrālijas izlases, kā rezultātā šogad "Copa America" noris ar desmit valstsvienību līdzdalību, kas sadalītas divās grupās pa piecām katrā. Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas četras spēcīgākās izlases.

Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) pārcēla šā gada "Copa America" turnīru uz Brazīliju, jo Argentīnai tas atņemts Covid-19 uzliesmojuma dēļ, bet Kolumbijā izcēlušies nemieri. Rīkotājvalsts mainīta vien divas nedēļas pirms "Copa America" - Dienvidamerikas futbola čempionāta - sākuma.

Jau 20.maijā rīkotājvalsts statuss tika atņemts Kolumbijai, jo tur notika iedzīvotāju protesti pret Kolumbijas prezidentu Ivanu Duki.

Turnīrs norisināsies, kā plānots, no 13. jūnija līdz 10. jūlijam.

Šīs ir jau 47. "Copa America" sacensības. Pirmās notika 1916. gadā.

Visbiežāk uzvarētāju kausu virs galvas cēlusi Urugvaja - 15 reizes. Par vienu uzvaru mazāk ir Argentīnai, bet Brazīlija uzvarējusi deviņreiz.

Pēdējā "Copa America" turnīrā, kas tika aizvadīts 2019. gadā, Brazīlija finālā ar 3:1 uzvarēja Peru. Trešo vietu izcīnīja Argentīna.