Viesuļvētrā Čehijā simtiem ievainoto. Vairāk nekā 40 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes
papildināts

FOTO: Reuters/ScanPix

Viesuļvētrā Čehijas dienvidaustrumos ceturtdien gājuši bojā vismaz trīs cilvēki un simtiem ievainoti, piektdien paziņojuši glābšanas dienesti.

Viesuļvētra izveidojās ceturtdienas vakarā, kad visu valsti skāra spēcīgi pērkona negaisi, un nodarīja lielus postījumus septiņās pilsētiņās un ciematos. Sagrautas veselas ēkas un apgāztas automašīnas, koki izrauti ar saknēm un bojātas elektroapgādes līnijas.

Viesuļvētru pavadīja krusa, krusas graudiem vietām sasniedzot tenisa bumbiņas izmērus.

Vairāk nekā 40 000 mājsaimniecību vētras dēļ joprojām ir bez elektroapgādes.

Glābšanas darbos iesaistīta armija. Ieradušies policisti un glābēji no citām Čehijas daļām, kā arī glābēju komandas no Austrijas un Slovākijas.

Drupu pārmeklēšanā tiek izmantoti helikopteri, bezpilota lidaparāti un īpaši apmācīti suņi.

"Tā ir milzīga traģēdija," sacīja Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs, kurš Briselē piedalījās Eiropadomē. Viņš sacīja, ka lūdzis Eiropas Savienības (ES) palīdzību.

Babišs izteica līdzjūtību upuru tuviniekiem un paziņoja, ka valdība darīs visu, ko spēs, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri cietuši viesuļvētras dēļ.

Viņš sacīja, ka viesuļvētrā bojātas aptuveni 2000 ēku.

Meteorologs Martins Setvāks sacīja, ka šī bijusi postošākā viesuļvētra Čehijas modernajā vēsturē. Viņš sacīja, ka vēl nav zināms, vai tā bijusi viena viesuļvētra, vai tomēr vairākas atsevišķas.

Viņš norādīja, ka līdz 2020.gadam Čehiju ik gadu skāra viena līdz septiņas viesuļvētras, bet tās visas bija salīdzinoši vājas.