Jonass izcīna sesto vietu Lielbritānijas "Grand Prix" pirmajā braucienā

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass
Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass Foto: Publicitātes foto

Latvijas motosportists Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien ieņēma sesto vietu pasaules motokrosa čempionāta otrā posma - Lielbritānijas "Grand Prix" - prestižākās MXGP klases pirmajā braucienā.

Svētdien posms sākās ar kvalifikācijas braucienu, kurā Jonass uzrādīja ceturto rezultātu, bet ātrākais bija itālis Antonio Kairoli.

Startā pirmais aizbrauca spānis Horhe Prado, bet ātri viņu apdzina Kairoli, kamēr Jonass pirmajā aplī iekārtojās septītajā vietā. Pēc 20 braucienā pavadītām minūtēm Jonass apdzina šveicieti Žeremiju Sīveru un sāka tuvoties nīderlandietim Glenam Koldenhofam, taču viņu neapdzina, turklāt pēdējos apļos pieļautās kļūdas nācās aizsargāties no francūža Romēna Febvra. Līdz finišam Jonass noturēja sesto vietu, nedaudz apdraudot arī Koldenhofa piekto pozīciju. Uzvaru svinēja Kairoli, otrais finišēja Prado, bet trešais - nīderlandietis Džefrijs Herlingss.

Otrais brauciens sāksies plkst.18 pēc Latvijas laika.

Sezonas pirmajā posmā Krievijā Jonass bija trešais otrajā braucienā un summā ieņēma astoto vietu.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 19 posmi. Sezonas noslēgums plānots 5.decembrī Indonēzijā, bet septītais posms 8.augustā paredzēts Latvijas trasē Ķegumā.