Zināms, kuros novados aizvadītajā diennaktī reģistrēti visvairāk Covid-19 gadījumi

Vecrīgas arhitektūra

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

No otrdien atklātajiem kopumā 100 Covid-19 gadījumiem vairāk nekā trešdaļa reģistrēta Rīgā, kā arī lielāks saslimušo skaits atklāts Daugavpilī un Daugavpils novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 39 no jaunajiem inficētajiem un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 380 cilvēki.

Daugavpilī vakar atklāti seši jauni inficētie, Daugavpils novadā - pieci, bet Jūrmalā - četri. Virknē citu pašvaldību reģistrēts mazāks saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 380, Daugavpilī - 71, Siguldas novadā - 28, Daugavpils novadā - 27, Jelgavā - 23, bet Liepājā - 22 iedzīvotāji.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 54,2 gadījumi.

25 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp 13 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais tas ir Krimuldas, Viļānu, Kārsavas, Siguldas, Baldones, Daugavpils un Skrundas novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.