"Esam apmulsuši gan mēs, gan autovadītāji." Stabiņi Rīgas ielās apgrūtina mediķu nokļūšanu pie slimniekiem

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi uzsver, ka tagad, braucot glābt dzīvības, vērtīgais laiks jātērē, lai izvairītos no ielām ar stabiņiem - lielā satiksmes plūsmā tās vairs nav izbraucamas, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". 

Kopš Rīgas ielu malās parādījušies stabiņi, ātrās palīdzības mediķi arvien biežāk satiksmi apbrauc pa ietvi. Un arī apstāties pie ēkas, kurā ir izsaukums, kļuvis sarežģītāk. Stabiņu dēļ mediķiem reizēm nākas izkāpt pie citas adreses.

"Ekipējums ir ļoti smags un vēl paralēli tam atpakaļ no izsaukuma adreses bieži vien ne tikai ekipējums jānes, bet arī pats pacients,"

17

"Panorāmai" norāda NMPD ārsta palīgs Ervīns Šmatčenko.

Savukārt NMPD direktore Liene Cipule atzīmē: "Nav saprotams kā mums ir jāpiebrauc pie adresēm, kur mēs drīkstam novietot savus auto, vai mēs drīkstam šiem stabiņiem, tā teikt, braukt pāri, ja mums ir nepieciešamība. Tas protams rada sašutumu darbiniekos."

Rīgas domes Satiksmes departamentā raidījumam norādīja, ka glābēji drīkst braukt pāri stabiņiem. Taču par stabiņu izvietojumu departaments pagaidām runājis vien ar apkaimju biedrībām.

"Noteikti, pavisam kritiskās situācijās, ja nav citu variantu viņiem tas vienkārši ir jādara, lai nenotiktu kāda lielāka nelaime.

Bet atsevišķas šādas te sarunas ar glābšanas dienestiem nav risinātas,"

17

raidījumam saka Satiksmes departamenta galvenā referente Lelde Rudzika.

Mediķi norādījuši, ka stabiņi īpaši traucē uz Bruņinieku ielas, kur ir divas velojoslas. Vienu atdala stabiņi, bet otru barjeras. Iepriekš šeit braucot ar operatīvo transportu, vadītāji varēja atbrīvot ceļu uzbraucot uz ietvēm. Taču tagad tas vairs nav iespējams. Ikdienā, piemēram, no šīs ielas mediķi mēģina izvairīties.

Reizēm vienīgais veids, kā apbraukt satiksmi, ir braukt daļēji pa veloceliņu, daļēji pa ietvi. Vadītājam vēl jāuztraucas, vai mašīnas spogulis neaizķers gaismas stabu. Ir bijušas situācijas, kad satiksmi nav izdevies apbraukt arī šādā veidā.

"Gan mēs esam apmulsuši, jo mēs stāvam ar ieslēgtiem visiem skaņas signāliem un gaismas signāliem. Tāpat ir apmulsuši autovadītāji, jo viņiem nav kur likties, viņi mūs nevar palaist," saka Šmatčenko.