Rīgā no gruvešiem izvilkts vīrietis pēc vienstāva ēkas nogruvuma
Papildināts

Ugunsdzēsēji glābēji. Ilustratīvs foto.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Rīgā pirmdienas vakarā pēc vienstāvu mājas nogruvuma no gruvešiem izcelts cilvēks, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Ap plkst.20 saņemts izsaukums Matīsa ielā, kur cilvēkam bija uzkritis sienas fragments.

Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka nogruvusi vienstāva saimniecības ēkas ķieģeļu siena 20 kvadrātmetru platībā un tas uzkritis vienam cilvēkam.

Glābēji atbrīvoja cilvēku, novietoja uz imobilizācijas dēļa un nodeva mediķiem.

Tāpat norobežota teritorija un nodota informācija Rīgas pilsētas būvvaldei. Darbu notikuma vietā turpināja pašvaldības policija.

Kā informēja Rīgas domē, Būvvaldes inspektors apsekoja saimniecības ēku, kurai nogruva siena. Īpašuma departamenta speciālisti objektu apsekos rīt, 7. jūlijā, un lems par jautājumu virzīšanu uz Vidi degradējošu būvju komisijas sēdi.

Būvinspektors konstatēja, ka ēkas iekšpusē sabrukusi ķieģeļu siena, kā arī ēkas pagalma daļā sagāzusies koka siena ar tajā esošajām durvīm.

Ēkas ekspluatācija tika pārtraukta, būvinspektors kopā pašvaldības policijas pārstāvjiem norobežoja ēku ar brīdinošām lentām.

Šodien tiks sagatavots atzinums par ēkas pārbaudi kopīpašniekiem, kurā tiks uzdots pārtraukt ēkas ekspluatāciju un veikt ēkas tehnisko apsekošanu. Pēc tehniskās apsekošanas atzinuma saņemšanas, būvvalde pieņems attiecīgus lēmumus.

Saimniecības jeb palīgceltne pieder Matīsa ielas 87.nama dzīvokļu īpašniekiem. Šajā ēkā ir vairāk nekā 30 dzīvokļi. Namu apsaimnieko pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks". Ēkas daļa pieder arī pašvaldībai.