Džefs Bezoss pamet "Amazon" vadītāja krēslu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Džefs Bezoss.
Džefs Bezoss. Foto: Reuters/ScanPix

Pirmdien, 5. jūlijā, interneta tirdzniecības uzņēmuma "Amazon" dibinātājs Džefs Bezoss pameta uzņēmuma vadītāja amatu. Viņa vietā vadības grožus pārņem Endijs Džasijs, kurš ir "Amazon" meitasuzņēmuma "Amazon Web Services" vadītājs.

Džasijs 1997.gadā sāka strādāt "Amazon" kā mārketinga menedžeris, bet 2003.gadā nodibināja "Amazon Web Services".

Bezoss 1994.gada 5.jūlijā savā garāžā nodibināja "Amazon" kā grāmatu interneta tirdzniecības kompāniju. 27 gadu laikā viņš to attīstīja par 1,77 triljonu dolāru vērtu tehnoloģiju milzi, kas dominē interneta mazumtirdzniecībā, kā arī iesaistījies mūzikas un televīzijas straumēšanā, mākoņdatošanā, robotikā, mākslīgā intelekta izstrādē un citās operācijās.

"Amazon" tagad ir viens no ASV pieciem lielākajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem līdz ar "Google", "Apple", "Microsoft" un "Facebook".

Bezoss februārī paziņoja, ka ir nolēmis gada trešajā ceturksnī atstāt uzņēmuma vadītāja amatu, to nododot Džasijam, un pāriet uz "Amazon" padomes izpildpriekšsēdētaja amatu.

Bezoss februārī vēstulē "Amazon" darbiniekiem rakstīja, ka viņš turpinās "iesaistīties svarīgās "Amazon" iniciatīvās", bet turpmāk vairāk orientēsies uz filantropiju, tai skaitā savu Pirmās dienas fondu (Day One Fund) un Bezosa Zemes fondu (Bezos Earth Fund), kā arī citiem biznesa pasākumiem kosmosā un žurnālistikā. Starp Bezosa uzņēmumiem ir arī laikraksts "The Washington Post" un privātā kosmosa pārvadājumu firma "Blue Origin".

Izrādot savu interesi par kosmosa izpēti, Džefs Bezoss un viņa brālis Marks Bezoss plāno 20.jūlijā doties kosmosa turnejā ar kosmosa kuģi "New Shepard", kuru izstrādājusi "Blue Origin".

Uzņēmums "Amazon" ir padarījis Bezosu par bagātāko cilvēku pasaulē. Saskaņā ar žurnāla "Forbes" datiem viņa bagātība ir apmēram 202 miljardu dolāru vērta. Bezosa bagātība ir pieaugusi par vairāk nekā 196 miljardiem dolāru kopš 1998.gada, kad viņš pirmoreiz parādījās "Forbes" bagātāko amerikāņu sarakstā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu