Pk, 3.02.2023.

VIDEO ⟩ Sastrēgumu apbraukšana un bargi sodi. VP reida laikā ar dronu Rīgā fiksējusi 37 agresīvos braucējus

Apollo.lv
Sastrēgumu apbraukšana un bargi sodi. VP reida laikā ar dronu Rīgā fiksējusi 37 agresīvos braucējus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Ekrānšāviņš

Otrdien, 6. jūlijā, Valsts policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas Rīgā, Salu tilta apkārtnē veica pastiprinātu kontroli. Tās laikā policisti izmantoja bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību, lai pārbaudītu un kontrolētu agresīvos transportlīdzekļu vadītājus, portālu "Apollo.lv" informēja VP.

No plkst. 17. līdz 18.30 Speciālo uzdevumu nodaļas policisti ar drona palīdzību Salu tilta apkārtnē fiksēja 37 transportlīdzekļu vadītājus, kuri rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, ignorējot citus satiksmes dalībniekus.

Proti, šoferi Salu tilta uzbrauktuvē no Krasta ielas apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu, kas ir traktējama kā sastrēguma apbraukšana jeb agresīva braukšana.

Bezpilota lidaparāta pilots nodeva informāciju uz tilta esošajām policijas ekipāžām, kuras sagaidīja agresīvos braucējus un pēc tam pavadīja tos pie kolēģiem, kuri pieņēma administratīvo pārkāpumu lēmumus par agresīvu braukšanu.

Atgādinām, ka VP satiksmes uzraudzībai pērnā gada septembrī sāka izmantot bezpilota lidaparātu jeb dronu, lai uzlabot kopējo autovadītāju braukšanas kultūru. Ar dronu tiek veikta periodiska ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontrole, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, piemēram, automašīnu kolonnu apbraukšana, nepamatota joslu mainīšana vai ceļa zīmju neievērošana.

Tāpat agresīva braukšana izpaužas, kā apzināta likumā noteikto tiesību normu klaja neievērošana, piemēram, horizontālo ceļu apzīmējumu neievērošana, apdzīšanas manevru veikšana bīstamos ceļu posmos u.c. Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama un ar šādu rīcību tiek ignorētas citu satiksmes dalībnieku tiesības un drošība.

Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, kā arī atgādina, ka par agresīvu braukšanu pēc Ceļu satiksmes likuma 51. panta 10. daļas (par agresīvu braukšanu) transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, proti, no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Video: Valsts policija

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu