Cīņa ar vējdzirnavām sabiedriskajā transportā: karstajā laikā grūti nodrošināt sejas masku lietošanu

Cilvēki sabiedriskā transporta pieturvietā "Centrālā stacija" lietus laikā.

FOTO: Ieva Makare/LETA

Līdz ar svelmaino laiku sabiedriskajā transportā pieaug grūtības nodrošināt sejas masku lietošanu pandēmijas ierobežošanai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Autotransporta direkcijas (ATD) valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Ja arī pasažieris iekāpj ar masku, tad nereti tā pēc brīža jau "noslīd" uz zoda vai "ieslīd" somiņā, sacīja ATD vadītājs, norādot, ka karstais laiks padara grūtāk izpildāmu šo nosacījumu.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka tas ir pārkāpums. "Šoferi, protams, aizrāda. Ir bijušas situācijas, kad tiek saukta arī policija un netiek turpināts ceļš, līdz maska tiek uzlikta," sacīja Godiņš.

Pēc viņa teiktā, nereti veidojas ķēdes reakcija - ja viens pasažieris to dara, citi pasažieri paši aizrāda, bet, ja maskas nelieto vairāki pasažieri, tad parādās riski to izkontrolēt.

"Mēs aicinām ievērot, jo mums ir svarīgi, lai sabiedriskais transports kursētu," atzina ATD vadītājs.

1

Viņš arī skaidroja, ka patlaban sabiedriskajā transportā nav problēmu ievērot piepildījuma ierobežojumus, kas ir palielināti līdz 80% no transportlīdzekļa kapacitātes. Kamēr bija 50% piepildījuma ierobežojums, bija kontroles un regulāri cilvēki netika sabiedriskajā transportā, turklāt šādas situācijas bija ne tikai Pierīgā, bet arī Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē, sacīja Godiņš.

Kopš piepildījuma ierobežojums ir 80% no kapacitātes, nav sūdzību,, ka kāds netiktu sabiedriskajā transportā.