Vārtsargs Mitens paraksta līgumu ar AHL vienību "Comets"

Mareks Mitens

FOTO: wcha.com

Latvijas hokeja vārtsargs Mareks Mitens un Amerikas hokeja līgas (AHL) komanda Jūtikas "Comets" vienojušies par viena gada līgumu.

"Comets" trešdien izziņoja līgumus ar trim hokejistiem, starp kuriem bija arī Mitens. Līgums ar vārtsargu noslēgts uz vienu sezonu.

Mitens marta beigās noslēdza karjeru Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā, bet aprīlī parakstīja savu pirmo profesionālo līgumu, pievienojoties "Devils" komandai.

Šosezon viņš AHL čempionātā četrās spēlēs vidēji ielaida 2,81 ripu un atvairīja 89,9% metienu. Viņam četros mačos izdevās izcīnīt vienu uzvaru.

Iepriekšējos četrus gadus pavadīja NCAA čempionātā, pārstāvot "Lakers" komandu. Savā pēdējā sezonā koledžu hokejā Mitens 25 spēlēs vidēji ielaida 1,96 ripas un atvairīja 93,0% metienu, abos statistikas rādītājos atrodoties labāko desmitniekā.

Ventspilnieks aizvadītajā sezonā vienu reizi tika atzīts par mēneša labāko vārtsargu un trīs reizes - par nedēļas labāko vārtsargu Rietumu koledžu hokeja asociācijas (WCHA) divīzijā. Pēc šīs sezonas viņš arī tika iekļauts WCHA otrajā simboliskajā izlasē.

ASV pirms spēlēšanas NCAA Mitens gadu pavadīja Ziemeļamerikas Hokeja līgā (NAHL), kurā kļuva par vicečempionu. Mitens tika atzīts par līgas labāko vārtsargu un arī visas līgas labāko spēlētāju.

"Comets", kas ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Ņūdžersijas "Devils" fārmklubs, AHL sezonu sāks 17.oktobrī. Komanda šosezon svin savu 34.gadskārtu.