Ugunsgrēkā nopostīto Garkalnes mežu uzrauga vairāk nekā 20 speciālisti

Ugunsgrēks Garkalnē

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Situācijas Garkalnes mežā, kur piektdien plosījās plašs ugunsgrēks, šobrīd uzrauga vairāk nekā 20 darbinieki, informē pašvaldības SIA "Rīgas meži" valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

LETA jau rakstīja, ka Garkalnē piektdien aizdegās mežs, kura dzēšanas darbos tika iesaistīts arī armijas helikopters. Mežs kopumā dega 21 hektāra platībā.

Skudra pavēstīja, ka notikuma vietā situāciju uzrauga un dežurē gan "Rīgas mežu", gan Valsts mežu dienesta (VMD) pārstāvji.

Ugunsgrēks tika lokalizēts piektdienas vakarā, bet sestdien visu dienu turpinājās dzēšanas darbi. "Rīgas mežu" vadītāja pastāstīja, ka sestdien ik pa brīdim parādījās kāds uguns perēklis ar liesmu, kas tika apdzēsta.

Uzņēmums papildināja savus spēkus ar traktortehniku, kas meža vidū ieveda 26 tonnas ūdens. Glābējiem tas dod iespēju operatīvi papildināt ūdens krājumus un pieskatīt nedrošās vietas.

Skudra norādīja, ka šobrīd noris darbs, lai neļautu rasties liesmām, proti, eksperti uzmana iespējamos ugunsgrēku perēkļus.

Viņa uzsvēra, ka mežs tiks pieskatīts nākamās divas nedēļas, jo uguns skartā teritorija ir nedroša.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola aģentūru LETA informēja, ka VUGD darbinieki sestdien darbus Garkalnes mežā turpināja līdz plkst.22.

Viņa norādīja, ka dzēšanas darbus turpina "Rīgas mežu" pārstāvji, bet, ja būs nepieciešamas, uzņēmumam palīdzēs arī VUGD.