ASV zvaigžņotā izlase negaidīti piekāpjas Nigērijas basketbolistiem

Damjans Lilards ar bumbu rokā.
Damjans Lilards ar bumbu rokā. Foto: AP/Scanpix

Negaidītu zaudējumu sestdien Lasvegasā pārbaudes spēlē pret Nigēriju piedzīvoja ASV basketbolisti.

ASV ar 87:90 (23:22, 20:19, 21:25, 23:24) atzina Nigērijas vienības pārākumu.

Kaut arī pirmo ceturtdaļu uzvarēja ASV, vairāk vadībā bija nigērieši, lielāko pārsvaru panākot ar 11:6. Otrajā ceturtdaļā jau dominēja amerikāņi, tās vidū panākot 39:29. Tomēr puslaika beigās viņu pārsvars sadila līdz diviem punktiem - 43:41.

Otrā puslaika sākumā ASV izlase atrāvās līdz 52:43, taču tika noķerta pēc nigēriešu deviņiem bezatbildes punktiem - 52:52.

Pēdējā ceturtdaļā amerikāņi ne reizi neizvirzījās vadībā, tik vien spējot kā vairākkārt panākt neizšķirtu ceturtdaļas sākumā. Nigērija panāca 88:80 savā labā un uzvaru nosargāja.

Uzvarētāju labā Geibs Namdi sakrāja 21 punktu, Keilebs Agada guva 17, bet Aiks Nuamu - 13 punktus.

Amerikāņiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Kevins Durents, kuram tas 40 spēlēs izlasē bija pirmais zaudējums. Džeisons Teitams pievienoja 15, Damjans Lilards 14 un Bems Adebajo 11 punktus.

Nigērieši ar trīspunktu metieniem guva 60, amerikāņi - 30 punktus.

Kopš 1992.gada, kad ASV olimpiskajā izlasē ir piedalījušies Nacionālās basketbola līgas (NBA) spēlētāji, tas bija tikai trešais ASV vienības zaudējums olimpiskajās spēlēs vai gatavojoties tām, bilancei esot 54-3. Pēdējos trīs iepriekšējos olimpiskajos ciklos ASV bilance ir bijusi 39-0.

Iepriekšējās divās spēlēs ASV Nigēriju bija pārspējusi ar kopā 127 punktu pārsvaru.

Tiesa, ASV izlase tikai pirms pāris dienām ir sākusi koptreniņus, kamēr Nigērija kopā trenējas jau vairākas nedēļas.

"Nigērijas komanda spēlēja ļoti fizisku basketbolu, šajā ziņā paveicot lielisku darbu un iemeta daudz trīspunktnieku," pēc spēles sacīja ASV izlases treneris Gregs Popovičs. "Viņi nospēlēja labi, tas ir jāatzīst."

"Tas tikai parāda, ka mums jāspēlē labāk," piebilda Teitams.

Citā mačā turpat Lasvegasā Austrālija ar 87:84 (20:21, 22:26, 20:12, 25:25) pieveica Argentīnu.

Uzvaras grozu ar trīspunktnieku, beigu sirēnai skanot, guva Petijs Milss.

2,5 sekundes pirms mača beigām Milss piespēlēja bumbu pa kreisi esošajam Džokam Lensdeilam, kurš to atgrieza Milsam uzvaras metiena izdarīšanai.

Pirmajā puslaikā nevienas komandas pārsvars nepārsniedza sešus punktus. Otrā puslaika sākumā Argentīna panāca 52:42, bet austrālieši jau līdz ceturtdaļas beigām bija pretiniekus noķēruši rezultātā un pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē paši panāca 76:66.

Milsa rēķinā bija 17 punkti, 16 guva Džo Inglss, 15 - Metīss Taibuls un 14 - Ārons Beinss.

Luiss Skola ar 25 punktiem bija rezultatīvākais Argentīnas izlasē, Fakundo Kampaco guva 12, bet Luka Vildosa - 11 punktus.

"Tā bija laba spēle," pēc mača sacīja Skola. "Austrālija aizvadīja ļoti labu spēli, un domāju, ka arī mēs spēlējām labi. Tā bija pirmā pārbaudes spēle abām komandām. Bija daudz kļūdu, bija pāris izrāvienu gan mums, gan viņiem."

Pirmdien turpat Lasvegasā ASV tiksies ar Austrāliju, Nigērija - ar Argentīnu.

Olimpiskais basketbola turnīrs Tokijā notiks no 25.jūlija līdz 7.augustam.