EZA: Personas ar pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindromu nedrīkst vakcinēties ar "Johnson & Johnson" (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: DIRK WAEM/AFP

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Drošuma komiteja (PRAC) norāda, ka personas, kurām kādreiz ir bijis pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindroms nedrīkst vakcinēt ar "Johnson & Johnson" meitas uzņēmuma vakcīnu, aģentūru LETA informēja Latvijas analogā iestāde - Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Komiteja iesaka arī iekļaut pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindromu produkta informācijā kā jaunu vakcīnas blakni, kā arī pievienot brīdinājumu, lai informētu veselības aprūpes speciālistus un pacientus par šo risku.

Drošuma komiteja izvērtēja trīs pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindroma gadījumus, kas attīstījās divu dienu laikā pēc vakcinācijas ar "Johnson & Johnson" vakcīnu. Vienai no skartajām personām bija pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindroms anamnēzē un divas personas tā rezultātā nomira. Līdz 2021.gada 21.jūnijam visā pasaulē ievadīti vairāk nekā 18 miljoni "Johnson & Johnson" devu.

ZVA skaidro, ka pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindroms ir ļoti reta, smaga slimība, kuras gadījumā no maza izmēra asinsvadiem (kapilāriem) izplūst šķidrums, izraisot pietūkumu, galvenokārt rokās un kājās, zemu asinsspiedienu, asins sabiezēšanu un zemu albumīna (svarīga asins proteīna) līmeni.

Veselības aprūpes speciālistiem jābūt informētiem par pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindroma simptomiem un tā atkārtošanās risku personām, kurām iepriekš konstatēta šī slimība.

Personām, kas saņēmušas "Johnson & Johnson" vakcīnu, nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskas palīdzības, ja tiek novērota strauja roku un kāju tūskas attīstība vai straujš svara pieaugums dažu dienu laikā pēc vakcinācijas. Šos simptomus bieži pavada vispārēja vājuma sajūta (zema asinsspiediena dēļ).

Drošuma komiteja turpinās uzraudzīt pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindroma gadījumus un nepieciešamības gadījumā veiks tālākas darbības. Drošuma komiteja ir lūgusi šo vakcīnu reģistrācijas īpašniekam "Janssen" sniegt plašāku informāciju par pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindroma iespējamiem attīstības mehānismiem pēc vakcinācijas.

Kā jebkuras vakcīnas gadījumā, EZA turpinās uzraudzīt šīs vakcīnas drošumu un efektivitāti un sniegs sabiedrībai jaunāko informāciju.

Nesen tika noslēgta līdzīga vērtēšanas procedūra saistībā ar "AstraZeneca" ražoto vakcīnu.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu