Sv, 10.12.2023.

Foto un video ⟩ Pēc skābekļa balonu eksplozijas Irākas slimnīcas Covid-19 izolatorā izceļas ugunsgrēks; ir bojāgājušie

Papildināts
LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Pirmdien, 12. jūlijā, Irākas dienvidu pilsētā Nāsirījā izcēlies ugunsgrēks slimnīcas Covid-19 izolatorā, kurā miruši vismaz 64 cilvēki un cietuši 100, informē vietējās veselības iestādes pārstāvis.

Ugunsgrēks izcēlās pirmdienas vakarā Nāsirījas Huseina slimnīcā. To ierobežoja vietējie civilās aizsardzības spēki.

Ziņu avots veselības direkcijā pavēstīja, ka "ugunsgrēka galvenais cēlonis (..) bija skābekļa balonu eksplozija".

"Upuri nomira no apdegumiem, un meklēšana turpinās," sacīja vietējās veselības iestādes preses sekretārs Haidars al Zamili.

Viņš atzīmēja, ka ēkā vēl var būt iesprostoti cilvēki. Izolatorā bija vieta 70 pacientu gultām.

Irākas Iekšlietu ministrija pavēstīja sociālajā tīklā "Facebook", ka ugunsgrēks pārņēma pagaidu būves, kas uzceltas blakus galvenajai ēkai, bet neprecizēja tā cēloni.

Vietējās varas iestādes noteica ārkārtas stāvokli Dīkāras provincē, kuras galvaspilsēta ir Nāsirīja, un norīkoja atvaļinājumos esošos ārstus palīdzēt ievainotajiem.

Irākas premjerministrs Mustafa al Kadimi sarīkoja ārkārtas sanāksmi ar ministriem un drošības spēku vadītājiem, lai noskaidrotu ugunsgrēka cēloņus.

Dīkāras provinces veselības dienesta vadītājs un Nāsirījas Huseina slimnīcas vadītājs tika aizturēti, un viņus nopratināja policija.

Aprīlī ugunsgrēkā Bagdādes Covid-19 slimnīcā gāja bojā 82 cilvēki un tika ievainoti 110. To izraisīja slikti uzglabātu skābekļa balonu eksplozija.

Irākā līdz šim ir reģistrēti vairāk nekā 1,4 miljoni Covid-19 gadījumu un vairāk nekā 17 000 nāves gadījumu.

Kopš valstī martā tika uzsākta vakcinācija pret Covid-19, pilnīgi vakcinēti ir apmēram 1% no valsts 40 miljoniem iedzīvotāju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu