Pk, 19.08.2022.

"Baltajā laukumā" LNO priekšā varēs atpūsties un baudīt kultūras pasākumus

LETA
"Baltajā laukumā" LNO priekšā varēs atpūsties un baudīt kultūras pasākumus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LNOB Publicitātes foto

Dodot iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem atkal pieredzēt operas un baleta piedāvājumu, no 21.jūlija Latvijas Nacionālās operas (LNO) ēkas priekšlaukumā būs pieejams vides objekts "Baltais laukums", kurā varēs piedzīvot notikumus gan ierakstā un tiešraidē, gan klātienē.

Ar vides objektu Latvijas Nacionālā opera un balets vēlas turpināt operas laukumu iezīmēt kā visiem pieejamu vietu, šoreiz - caur scenogrāfisko pieredzi. Objekts veidots no dažādām izrāžu dekorāciju alumīnija un tērauda konstrukcijām - kāpnēm, platformām, rāmjiem, tādējādi akcentējot ne tikai tiešu sasaisti ar LNO skatuvi un izrādēm, bet arī ilgtspējas un resursu otrreizējās izmantošanas aspektus.

"Baltais laukums" veidots sadarbībā ar arhitekti Zani Teteri-Šulci, dizaineri Beatrisi Dzērvi un pārējo arhitektu biroja "OpenAD" komandu. Tā būs ikdienā atvērta telpa skatītājiem un ikvienam garāmgājējam, kurā varēs patverties no svelmes, uzpildīt dzeramo ūdeni, uzlādēt elektroierīces, ieturēt maltīti, strādāt, pieslēgt velosipēdu, izmantot internetu un jēgpilni pavadīt laiku, izglītojoties un pieredzot operas un baleta aktualitātes.

"Šovasar ceļam gaismā tās ikdienā neredzamās daļas, kas aicina aizdomāties par slēpto jeb snaudošo potenciālu ne tikai katrā no mums, bet sabiedrībā kopumā, kā arī objektos, ko esam radījuši," komentēja Tetere-Šulce.

Izveidotais objekts konceptuāli ļauj garāmgājējiem no vienas puses pašiem nokļūt uz skatuves, bet no otras puses ieraudzīt to, kas parasti priekšnesuma laikā apmeklētājiem paliek slēpts, - ieskatīties aizskatuvē.

"Baltais laukums" vēsta par robežām - skatuvi un aizskatuvi, redzamo un neredzamo, aprakstīja idejas autori. Tas arī ļauj apjaust operas un baleta scenogrāfiju milzīgo mērogu, ko no skatītāju zāles puses ne vienmēr iespējams aptvert.

"Ja varam atrast jaunu pielietojumu aizmirstām sastatnēm, mums priekšā vēl ir daudz iespēju. Tik bieži noraidām iespējas, jo "nav laika", bail vai vieglāk palikt pie sava, nepieņemot jaunas idejas, viedokļus un dzīvesveidus. Bet kas gan varētu notikt, ja mēs paspēlētos ar savām iedomu robežām?" pauda Tetere-Šulce.

21.jūlija un 22.jūlija vakaros skatītāji vides objektā izvietotajos ekrānos varēs vērot LNO notiekošo 5.Starptautisko Baltijas baleta konkursu, tai skaitā tiešraidē sekot līdzi apbalvošanas ceremonijai un Galā koncertam. Savukārt 23.jūlijā un 24.jūlijā tiks rādīts 4.jūlijā notikušā sezonas noslēguma Galā koncerta "Operas zvaigžņu vasara" ieraksts.

Pasākumus iespējams apmeklēt tikai skatītājiem ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju, pārslimošanu vai negatīva testa rezultātu. Testam jābūt veiktam pēdējo 48 stundu laikā, antigēna testa gadījumā - pēdējo sešu stundu laikā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav nepieciešams. Apmeklētājiem nepieciešams uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu