"Augusta vidū būs 150 inficēšanās gadījumu dienā." Igaunijā sācies Covid-19 trešais epidēmijas vilnis

Ilustratīvs attēls.

FOTO: M.Pakats/Shutterstock

Igaunijā vērojamo saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaita palielināšanos izraisījusi vīrusa delta varianta izplatīšanās. Sācies trešais Covid-19 epidēmijas vilnis, trešdien, 14. jūlijā, informē Igaunijas Veselības departamenta direktors Illars Lanno.

"Delta celms ir ļoti skaidri saskatāms. Jūnija sākumā bija brīdis, kad delta celms tika konstatēts astoņos līdz desmit procentos visu paraugu. Šodien mēs esam sasnieguši 80 procentus un vairāk," preses konferencē sacīja Lanno.

Viņš norādīja, ka Igaunijā ir reģioni, kur inficēšanās līmenis kāpis ļoti strauji.

"Ja mēs aplūkojam prognozes līdz augustam, mēs redzam, ka augusta vidū būs 150 inficēšanās gadījumu dienā. Tas viss ir mūsu pašu cilvēku rokās. Lielākoties mēs redzam inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu Dienvidigaunijā," sacīja Veselības departamenta vadītājs.

"Veselības departamentam ir vissvarīgākā un fundamentālākā loma delta celma [izplatības] ierobežošanā. Neviens negrib tādu situāciju, kāda mums bija pagājušā gada augustā, [kad strauji pieauga inficēšanās gadījumu skaits]. Bet viens ir skaidrs - trešais vilnis pašlaik ir sācies," uzsvēra Lanno.

Viņš piebilda, ka pēdējā laikā vērojams inficēšanās gadījumu skaita pieaugums gados jaunu cilvēku vidū.

Vienīgais veids, kā efektīvi ierobežot vīrusa izplatīšanos, ir vakcinēšanās, norādīja Igaunijas Veselības departamenta direktors,

Delta paveids ir infekciozākais jaunā koronavīrusa paveids kopš globālās pandēmijas sākuma. Pirms vairākiem mēnešiem tas pirmoreiz tika konstatēts Indijā, bet ir strauji izplatījies un veicina Covid-19 gadījumu skaita straujāku kāpumu pat valstīs, kur ļoti aktīvi norit vakcinācija. Šī paveida izplatības dēļ daudzas valstis atjaunojušas ierobežojumus, kurus tikai nesen bija atcēlušas.

Igaunijas Veselības departamenta aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pašlaik ir 41,8. Pirms divām nedēļām tas bija 30,9.

Aktuālākās ziņas