Latvijā taras pieņemšanas automātus nodrošinās Norvēģijas uzņēmums (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Stikla tara pie atkritumu konteinera Ķengaragā.
Stikla tara pie atkritumu konteinera Ķengaragā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā plānots uzstādīt aptuveni 800 līdz 1000 taras pieņemšanas automātu jeb taromātu, informē depozīta sistēmas ieviesēja Latvijā SIA "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Viņš informēja, ka "Depozīta iepakojuma operators" noslēdzis līgumu ar Norvēģijas uzņēmuma "Tomra Systems" grupas uzņēmumu SIA "Tomra Collection Latvia" par automatizēto depozīta iepakojuma pieņemšanas iekārtu nodrošināšanu Latvijas tirgum.

Pašreiz paredzēts uzstādīt apmēram 800 līdz 1000 automatizētu pieņemšanas punktu, tostarp vairāk nekā 200 taromātu plānoti izvietošanai āra kioskos tirdzniecības vietu teritorijā.

Līdz ar līguma parakstīšanu plānots sākt iekārtu ražošanas procesu, lai septembrī varētu piegādāt pirmos taromātus.

"Kopš taromātu iepirkuma konkursa rezultātu izziņošanas sadarbībā ar tirgotājiem ir padarīts liels darbs - esam apzinājuši plānotos iepakojumu pieņemšanas apmērus, kā arī precizējuši nepieciešamos taromātu modeļus tirdzniecības vietās, lai, virzoties uz priekšu ar iepakojuma infrastruktūras izveidi, padarītu iepakotāju un mazumtirgotāju iesaisti depozīta sistēmā pēc iespējas vieglāku," pauda Stūrītis.

Sadarbībai izvēlēts taromātu nomas modelis, kurā visu infrastruktūras izvietošanu un informācijas tehnoloģiju sistēmas izveidi, kā arī iekārtu apkalpošanu darbības laikā nodrošina "Tomra", saņemot atlīdzību par katru automatizēti pieņemto iepakojumu brīdī, kad sistēma sāks darbību.

""Tomra" piedāvājumā ietilpstošie taromāti atbalstīs arī depozīta sistēmas paplašināšanas iespējas nākotnē, ko varēs realizēt, papildinot esošās iekārtas ar jauniem moduļiem un programmatūru. Visas ar taromātu nomu un apsaimniekošanu saistītās izmaksas segs depozīta sistēmas operators, no rādīja kompānijā.

LETA jau vēstīja, ka 2020.gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus. Depozīta sistēma Latvijā sāks darboties 2022.gada 1.februārī.

Valsts vides dienests konkursā lēma dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu septiņu gadu periodā uzticēt "Depozīta iepakojuma operators".

Kompānija "Depozīta iepakojuma operators" reģistrēta 2020.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 124 500 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas īpašnieki ir "Alus un dzērienu iepakojuma savienība" (18,07%), "Coca-Cola HBC Latvia" (18,07%), "Cēsu alus" (12,05%), "Cido grupa" (12,05%), "PET Baltija" (12,05%), "Aldaris" (12,05%) un Latvijas Mazumtirgotāju biedrība (9,64%) un Latvijas Alus darītāju savienība (6,02%).

Savukārt "Tomra Collection Latvia" reģistrēta šogad 7.jūlijā, un tās pamatkapitāls ir septiņi miljoni eiro. Kompānija pieder Igaunijā reģistrētajai kompānijai "Tomra Collection Holding", bet patiesais labuma guvējs ir Igaunijas pilsonis Ēro Nogene.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu