Bērna nolaupīšana ir murgs, ko nevēlas piedzīvot neviena mamma un tētis. Labākajā gadījumā bērns atrodas un ģimene var dzīvot tālāk, taču kāda mamma Indijā sava dēla nolaupīšanu pārdzīvoja divreiz divu mēnešu laikā, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

25 gadus vecā Mēna Vadī dzīvo Gudžarātā un atklāj, ka joprojām cenšas atgūties pēc šiem īpaši emocionāli piesātinātajiem mēnešiem.

"Es vairs neizlaižu savu dēlu no redzesloka," pauž Mēna.

Viņas šausmu stāsts sākās dienu pēc atgriešanās mājās no slimnīcas pēc dēliņa laišanas pasaulē 1. aprīlī. Mēna atminas, ka viņas mājā ieradusies sieviete, kura uzdevusies par medmāsu.

Viņa paziņojusi, ka jaundzimušo nepieciešams vakcinēt un, ilgi nevilcinoties, Mēna ar dēliņu devās sievietei līdzi uz slimnīcu. Esot tur, sieviete mazuli paņēma sev līdzi, lai nofotografētu, bet Mēnu palūdza pagaidīt uzgaidāmajā telpā.

Stundas ritēja, bet no sievietes un Mēnas dēla nebija ne miņas. Pārbijusies māte sāka viņus meklēt. "Dzirdot manus bļāvienus un raudāšanu, klāt pienāca apsardze. Kad viņiem pateicu, kas noticis, viņi zvanīja policijai," stāsta Mēna.

Pagājušogad vien Indijā pazuduši 43 000 bērnu, bet amatpersonas uzskata - šis skaitlis būtu ievērojami lielāks, ja arī nabadzīgākie vecāki par savu bērnu pazušanu ziņotu uzreiz.

Mēna un viņas vīrs par sava dēla pazušanu policijai ziņoja nekavējoties.

Meklēšana

"Mēna par šo sievieti nezināja pilnīgi neko. Viņa nevarēja nosaukt ne sievietes vārdu, ne viņu aprakstīt," stāsta šīs lietas izmeklētājs Zala.

Izmeklētājs un viņa komanda pārskatīja visu apkārtnē esošo kameru ierakstus. Tajos viņi ieguva savu pirmo pavedienu - kāda sieviete gājusi pa ceļu ar kunkuli zem sava sari. Vai tas kunkulis varētu būt zīdainis? Izmeklētājiem to noteikt bijis grūti.

FOTO: Memoryfor/Shutterstock

Policija aptaujāja 500 cilvēkus, un iespējamie notikumi sāka kļūst skaidrāki. Sieviete esot iekāpusi kādā velorikšā un, kā apgalvoja aculiecinieki, viņai rokās bijis mazulis.

Likumsargi izskatīja arī citur esošo kameru ierakstus, sekojot ceļam, pa kuru sieviete bija aizbraukusi. Tas viņus aizveda līdz kādam ciematam, kur sieviete bija manīta pēdējoreiz.

Pārmeklējot apkārtni, policija atrada sieviešu apģērbu un pat identifikācijas karti. Cerot uz labāko, viņi devās uz adresi, kas bija norādīta, uzmeklējot identifikācijas kartē esošo personu. Viņi atrada sievieti un bērnu, taču tas nebija Mēnas dēls.

Sieviete likumsargiem paskaidroja, ka viņas vīrs aizbēdzis ar citu sievieti, kura nozagusi visas viņas mantas, tostarp personu apliecinošos dokumentus. Viņa piebilda, ka mazulis ir vīra bērns no otrās laulības.

"Mēs sākām meklēt viņas vīru. Atradām pāri adresē, uz kuru mūs nosūtīja iepriekš satiktā sieviete," stāsta izmeklētājs.

Ar pāri bija bērns, kurš, veicot DNS analīzes, izrādījās Mēnas dēls. Pāri apcietināja, bet vēlāk atbrīvoja pret drošības naudu.

Sieviete atzinās, ka nolaupījusi mazuli un mēģinājusi iegāzt citu sievieti, viņas drēbes un dokumentus izmetot sabiedriskā vietā. Savukārt vīrietis apgalvoja, ka neko par notikušo nezina un dzīvojis pārliecībā, ka tas ir viņa dēls. 

Sieviete esot laidusi pasaulē mirušu bērniņu, pēc kā viņai esot bijis bail atgriezties mājās pie vīra, jo uztraukusies, ka vīrs viņu pametīs. Policija atklāj, ka šādi stāsti nav nekas neparasts.

"Vecāku vidū noteikti vairāk ir tādu, kas daudz labāk par meitu grib dēlu. Viņi to grib tik stipri, ka ir gatavi nolaupīt nabadzīgā ģimenē dzimušu mazuli," stāsta policijas darbinieks.

Otrais mēģinājums

Mēna un viņas vīrs Kanū bija laimīgi atkalapvienoties ar savu bērniņu, taču viņu priekam nebija lemts turpināties ilgi. Vien divus mēnešus pēc zīdaiņa atgriešanas pie vecākiem viņš atkal pazuda.

Sieviete vāca metāllūžņus, kamēr viņas mazulis gulēja zem koka. Kad Mēna atgriezās, bērniņa šūpulī vairs nebija. Abi ar vīru aizsteigušies uz policijas iecirkni, kur viņus sastapis iepriekšējā bērna nolaupīšanas reizē iepazītais izmeklētājs Zala. Viņš bijis pārsteigts atkal pāri redzēt iecirknī. 

Un atkal sākās viss no jauna - policija pārskatīja apkārtnē esošo kameru ierakstus, kur viņi manīja aizdomīgu vīrieti ar mazuli rokās uz velosipēda. Kad likumsargi atrada vīrieti un viņu uzrunāja, divriteņa īpašnieks paskaidroja, ka tajā dienā pats ar savu riteni braucis nav - tas bijis kāds viņa draugs, kurš dzīvo Rādžastānā.

Izmeklētājs sazinājās ar Rādžastānas policiju. Kopīgiem spēkiem viņiem vīrieti izdevās atrast. Likumsargi ieradās vīrieša mājās un tur viņi bija - kāds pāris un Mēnas dēls.

Pāris paskaidroja, ka nolaupījuši zīdaini, jo pašiem savu bērnu nav.

"Šis vīrietis agrāk strādāja ar Mēnas vīru vienā būvlaukumā. Kad viņš uzzināja, ka laimīgais Kanū kļūs par tēvu, vīrietis izdomājis plānu, lai bērnu nolaupītu," stāsta izmeklētājs.

Pēc četrām dienām puisīti nogādāja pie mammas. Mēna stāsta, ka policija nu ir regulāri ciemiņi ģimenes mājā, un vienmēr ierodas ar dāvanām mazajam.

"Policisti viņu mīl vairāk nekā mēs," smejas Mēna, kam piekrīt arī izmeklētājs. "Mēs viņu neizlaižam no acīm," teic Zala.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!