16 gadus vecs jaunietis Rīgā vecāku auto ar ātrumu 192 km/h bēg no policijas
precizēts

Valsts policijas automašīna. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Naktī uz sestdienu kāds 16 gadus vecs jaunietis ar savu vecāku automašīnu, bēgot no Valsts policijas (VP), traucies pa Rīgas ielām ar ātrumu 192 kilometri/stundā (km/h), bet pēc apstāšanās spēkrats aizdedzies.

Steidzīgais autovadītājs, ieraugot policijas automašīnu, negrasījās savu automašīnu apturēt, bet palielināja braukšanas ātrumu un no 11. novembra krastmalas devās pāri Akmens tiltam, spēkratam "Mercedes" sasniedzot braukšanas ātrumu 192 km/h.

Valsts policija piebilst, ka konkrētajā vietā atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h. Tātad atļauto braukšanas ātrumu vadītājs pārsniedza aptuveni par 142 kilometriem.

Vien trīs minūtes vēlāk, pulksten 02.28, kad autovadītājs jau bija pārkāpis vairākus būtiskus ceļu satiksmes noteikumus, pēkšņi nolēma automašīnu apturēt kādā Āgenskalna mikrorajona šķērsielā.

Operatīvi reaģējot, ceļu policijas bataljona likumsargi sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem turpat netālu no automašīnas apturēja arī vadītāju, kurš bija vēlējies pamest notikuma vietu.

Tika noskaidrots, ka automašīnu vadīja vien 16 gadus jauns jaunietis, kurš, vecākiem nezinot, bija paņēmis viņu transportlīdzekli. Tāpat automašīnā atradās vēl četri pasažieri. Jāatzīmē, ka automašīnas vadītājs nebija lietojis grādīgos dzērienus.

Neilgi pēc tam, kad vadītājs savu spēkratu bija atstājis pamestu, sāka dūmot automašīnas motortelpa, kas jau pēc brīža sāka dega ar atklātu liesmu. Notikuma vietā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, lai likvidētu degšanu. Neviens necieta šajā situācijā.

Jaunietim par pārkāpumiem un piedzīvojumu, kas ātri vien pārtapa pārdzīvojumā, uzsākti trīs administratīvo pārkāpuma procesi – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, braukšanu bez autovadītāja tiesībām un luksofora šķērsošanu pie sarkanā gaismas signāla. Jaunietim kopā ar vecākiem būs jāierodas uz lietas izskatīšanu par pieņemto lēmumu.

Valsts policija uzsver, ka šāda rīcība ir klaja bezatbildība gan pret savu, gan līdzcilvēku drošību. Valsts policija aicina autovadītājus izturēties atbildīgi – nebraukt pārgalvīgi un bezatbildīgi, tādējādi paglābjot no iespējams nepatīkamām sekām.