Zināms, kuros novados aizvadītajā diennaktī reģistrēti visvairāk Covid-19 inficēšanās gadījumi

Vecrīgas arhitektūra

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 25 Covid-19 gadījumiem divas trešdaļas reģistrētas Rīgā, kā arī lielāks inficēto skaits fiksēts Jūrmalā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 17 no jaunajiem inficētajiem un 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 229 cilvēki.

Jūrmalā atklāti trīs jauni inficētie un pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits kūrortpilsētā ir sasniedzis 21 cilvēku. Virknē citu pašvaldību reģistrēts mazāks jaunu saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 229, Jūrmalā - 21, Tukuma novadā - 20 un Jelgavā saslimuši 19 iedzīvotāji. Neviens saslimušais pēdējo divu nedēļu laikā nav reģistrēts Alūksnes, Balvu, Preiļu, Valkas un Varakļānu novadā.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021.gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 28,1 gadījums.

14 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp četrās tiek pārsniegts par 50%. Visaugstākais saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotājiem ir Krāslavas, Olaines, Tukuma, Augšdaugavas novadā un Jūrmalā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kas ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem astoņi ir vecumā no 10 līdz 19 gadiem, pieci ir vecumā no 20 līdz 29 gadiem, tāpat pieci slimnieki ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.