Pēc drošās nosēšanās Kopenhāgenā "airBaltic" lidmašīnai izslēgušies abi dzinēji
Papildināts

Ilustratīvs foto

FOTO: Renatas Repcinskas/Shutterstock

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" apstiprina, ka 11. jūlijā tās lidojums BT139 Rīga-Kopenhāgena pieredzēja abu dzinēju izslēgšanos pēc tam, kad lidmašīna pabeidza drošu nosēšanos uz skrejceļa, portālu "Apollo.lv" informēja lidsabiedrība.

Airbus A220-300 lidmašīnas ir aprīkotas ar jaudas kontroles traucējumu pielāgošanas (Thrust Control Malfunction Accommodation) sistēmu, kas novērš nekontrolēti augstu jaudu pacelšanās vai nolaišanās laikā un tiek automātiski aktivizēta tikai lidmašīnai atrodoties uz zemes. Brīdī, kad lidmašīna jau bija nosēdusies uz zemes, sistēma atslēdza dzinējus.

Drošība ir "airBaltic" galvenā prioritāte. Lidsabiedrība strādā kopā ar lidmašīnas ražotāju "Airbus" un dzinēju ražotāju "Pratt & Whitney" pie izmeklēšanas. "airBaltic" līdz šim līdzīgu gadījumu nebija piedzīvojusi.

"airBaltic" pateicas tās profesionālajai apkalpei par situācijas atrisināšanu, ievērojot uzņēmuma drošības vadlīnijas. Konkrētā "airBaltic" Airbus A220-300 lidmašīna atkal veic regulāros lidojumus.

Aktuālākās ziņas